Magyarország?Japán 5-3

Válogatottunk legyőzte a feljutót a fehérvári divízió 1/B csoportos ifi-vb-n, így nemhogy bent maradt, bronzérmes pozícióban végzett.

A magyar ifjúsági válogatott számára egyszerű volt a képlet a székesfehérvári divízió 1/B csoportos világbajnokság utolsó napján: a már feljutott Japán ellen legalább egy pontot kellett szerezni, hogy bent maradjunk, két vagy három pont viszont bronzérmet jelenthetett. Óvatos tempóban indult a mérkőzés, a kapuk alig forogtak veszélyben. A harmad derekán felpörgette játékát a japán csapat, tesztelték is Horváthot rendesen, de állta a sarat. Az első emberelőny a vendégeké volt a 10. percben, amit ki is használtak Sato közeli lövésével (0-1). A távol-keletiek komoly sebességgel cikáztak a jégen, és szép figurákat hoztak össze. A következő japán előnyben nehéz pillanatokat éltek át a mieink, de végül sikerült azt kivédekezni. A 17. percben Schlekmann találta telibe a kapuvasat. Nem sokkal később harmadszor is hátrányba kerültünk, majd fél percig két játékos mínuszban is voltunk, de végül sikerült kihúznunk kapott gól nélkül. Ebben a periódusban 18-2-re nyerte a kapura lövéseket Japán, ami nem tűnt túl biztatónak.

Ehhez képest a második harmad villámgyors magyar góllal indult: 38 másodperc telt el, amikor Schlekmann szerzett korongot a hátsó palánknál, középre adott és Horváth remekül kilőtte a jobb sarkot (1-1). Fél perc múlva csaknem visszavette a vezetést a vendégcsapata, de Hanzawa nem tudta beütni a korongot az üres kapuba. A 24. percben jött az első magyar előny, amit azonnal gólra váltottunk, miután Rétfalvi egy kipattanót vágott egyből a hálóba (2-1). Két perccel később Miata indult meg a jobb szélen, és felvarrta a korongot a rövid felső sarokba (2-2). A 28. percben a második magyar előny már kimaradt, majd pár perc múlva ugyanez történt fordított felállásban. A 36. percben óriási tűzijátékot rendeztek a vendégek a magyar kapu előtt, de több önfeláldozó blokk révén ezt sikerült megúszni. Mindössze fél perc volt hátra, amikor ismét a japán kapuba került a korong: Horváth lövése még lecsorgott, ám Schlekmann szemfüles volt, és közelről átcsúsztatta a pakkot a gólvonalon (3-2). A lefújás pillanatában szabálytalankodott egy japán játékos, az előnyre azonban már nem volt idő.

A harmadik játékrész így magyar létszámfölénnyel kezdődött, ebből azonban nem sikerült betalálni. Teljes létszámban is a magyar válogatott támadott többet, ám a villámgyors japán kontrákban mindig benne volt a veszély, Horváthnak többször is védenie kellett. A 48. percben egyenlítettek a vendégek: Takeya megkerülte a magyar kaput, középre passzolt, ahol Maruyama a vas mellől passzolt a hálóba (3-3). Szinte rögtön ezután emberhátrányba kerültünk, amit hősiesen védekeztünk ki. Óriási küzdelem alakult ki a jégen, mindkét oldalon nagy helyzetekkel, és ebből a magyarok jöttek ki jobban, miután a 53. percben ismét megszerezték a vezetést. Varga a kapu mögött keményen letámadta ellenfelét, meg is szerezte a korongot, amit a középen érkező Szűcshöz passzolt, ő pedig kapásból bombázott a hálóba (4-3). A japánok nagy hajrába kezdtek, a magyarok azonban koncentráltan játszottak, de így is nagyon izgalmas volt a meccs. Szűk két perccel a vége előtt a vendégek időt kértek, és levitték a kapusukat. Szerencsére ezt is a maga javára fordította a magyar csapat, miután Varga a saját harmadából bevette a japán kaput (5-3).

A kiesés végül a hősies meccsek sorát produkáló Nagy-Britannia osztályrésze lett, amelynek saját kezében volt a sorsa, hiszen Olaszországgal játszott kora délután. Ezt a csatát azonban 3-1-re elvesztette az újonc, így ahogy jött, úgy mehet is vissza a divízió 2/A-ba. A nap közbülső meccsén Ausztria 7-1-re lemosta a végig harmatos ? de szokott módon szerencsés Szlovéniát ?, előbbi a második, utóbbi csak az ötödik helyen zárt a tornán. A végeredmény: 1. Japán 12 pont, 2. Ausztria 11, 3. Magyarország 7, 4. Olaszország 6, 5. Szlovénia 5, 6. Nagy-Britannia 4 ponttal.

hunu18fehervar

Fotó: Soós Attila

A székesfehérvári divízió 1/B-s ifjúsági világbajnokság magyar érdekeltségű mérkőzései:

2019. április 14., vasárnap, 19:30: Magyarország?Ausztria 1-3
2019. április 15., hétfő, 19:30: Magyarország?Szlovénia 1-2
2019. április 17., szerda, 19:30: Magyarország?Nagy-Britannia 4-5
2019. április 19., péntek, 16:00: Magyarország?Olaszország 7-3
2019. április 20., szombat, 19:30: Magyarország?Japán

A magyar U18-as válogatott kerete a székesfehérvári divízió 1/B-s világbajnokságra: