A Jetsnek és a Bluesnak sem előny a hazai pálya

Párharcuk ötödik mérkőzésén is a vendégcsapat győzött. A Carolina egyenlített, a San Jose életben maradt.

Szoros meccsen, Andrej Szvecsnyikov nélkül nyert és egyenlített a Carolina a Washington elleni csatában. A Hurricanes két legjobbja a 30 lövést hárító Petr Mrazek  és az a Warren Foegele volt, aki a harmadik meccs duplája után ezúttal a 17. másodpercben bevette a bajnok kapuját, és ezzel megdöntötte Eric Cole franchise-rekordját. A Capitals a mérkőzés derekán egyenlített Ovecskin szokásos helyről leadott emberelőnyös góljával. A győztes találatot Teuvo Teravainen lőtte másodpercekkel a második harmad vége előtt. A Carolinában Jordan Martinook, a Washingtonban T. J. Oshie hagyta el a játékteret sérülés miatt idő előtt. Egyelőre mindkettejük további szerepléses kérdéses.

foegele

Míg a Caps?Canes párharcban az első négy mérkőzésen mindig a hazai csapat nyert, addig a Winnipeg?St. Louis csatában az összes találkozót a vendégek hozták. Ez a sorminta az ötödik találkozóra sem változott, a Blues fantasztikusat hajrázva behúzta a meccset Winnipegben, ezzel egy győzelemre került a továbbjutástól. A Jets is korán, már a 12. másodpercben megszerezte a vezetést Lowry révén, amit Kevin Hayes duplázott meg a 14. percben. Akárcsak Foegele esetében, ez is új klubrekord volt, Lowry Jacob Trouba csúcsát adta át a múltnak. A kanadaiak ezután összezártak, és egészen a 42. percig őrizték kétgólos előnyüket. Ryan O’Reilly ekkor szépített, és az erőre kapó St. Louis tíz perccel később egyenlített is Brayden Schenn jóvoltából. 2-2 után már mindenki a hosszabbításra készült, kivéve Jaden Schwartzot, aki egy középre lőtt korongba szúrt bele tökéletesen. Ez volt a St. Louis történetének második legkésőbbi győztes gólja a playoffban. 1990-ben Gino Cavallini 59:51-nél lőtte a győztes gólt a Chicago elleni harmadik mérkőzésen.

A San Jose az életben maradásért lépett pályára a Vegas ellen. A győzelmi kényszer alatt játszó Sharks elbírta a nyomást, és az egyaránt két ponttal záró Tomas Hertl, Joe Pavelski, Erik Karlsson trió vezetésével kiharcolta a hatodik mérkőzést. A San Jose részéről a győzelem kulcsa két részből tevődött össze. Egyrészről a kapuban végre elfogadhatóan mozgott Martin Jones, aki 94%-os hatékonysággal védett. Másrészről a Sharksnak sikerült nulla ponton tartania azt a Max Pacioretty, Paul Stastny, Mark Stone hármast, amely a párharc első négy mérkőzésén összesen 28 pontot gyűjtött.