Magyarország?Nagy-Britannia 4-5

A magyar U18-as válogatott felállt háromgólos hátrányból a divízió 1/B-s világbajnokságon, ám végül mégis kikapott.

Harmadik mérkőzését játszotta a magyar ifjúsági válogatott a székesfehérvári vb-n, az ellenfele pedig az újonc brit csapat volt. Bátran kezdtek a vendégek, de hamar átvette a játék irányítását a magyar együttes, és a 3. percben már meg is csörgették a kapuvasat. Nem sokkal később ember-, majd gólhátrányba kerültünk, miután Talbot a felezővonaltól indulva jutott a kapuig, majd magabiztosan lőtt a hálóba (0-1). Vérszemet kaptak a szigetországiak, sorra vezették a támadásaikat, és a 8. percben ismét létszámfölénybe kerültek. Ezt már nem játszották meg olyan jól, így a magyarok simán kivédekezték, sőt Mesterházynak volt egy megugrása is, de lövését védte a kapus. A francia játékvezető két kézzel szórta a kiállításokat, így a 12. percben 4 a 3 elleni előnyben sikerült egyenlíteni, amikor Varga kilőtte a rövid felső sarkot (1-1). Továbbra sem a teljes létszámú hokiról, szólt a meccs, a mieink két előnyt is kihagytak, sőt a másodikban előbb Larkin, majd Brown mehetett el szólóban, Horváth először védett, másodjára tehetetlen volt a 18. percben (1-2).

A második harmad áthúzódó brit előnnyel indult, amelyet gond nélkül védekeztünk ki. A 25. percben az ismét fórban játszó vendégek növelték előnyüket: Brown egy kipattanóból púpozta ki a hálót (1-3). Fél perc múlva újabb magyar kiállítás jött, ezt 10 másodperc alatt használták ki a britek, Larkin keresztpasszát Bowering lőtte közelről a hálóba (1-4). A magyar büntetőpad szinte ki sem tudott hűlni, de a következő hátrány méregfogát sikerült kihúzni. Az 30. percben fordult a kocka, a britek elcserélték magukat, az előnyben azonban a támadó harmadban szabálytalankodtunk, odalett a lehetőség, sőt nem sokkal később már kettős hátrányban voltunk. A 34. percben Alderson vihette egyedül a korongot a kapusra, de nagyképű megoldást választott, ez nem is jött be. Két perc múlva nagy tűzijátékot rendezett a magyar csapat a brit kapu előtt, de egyik kísérlet sem jutott át a gólvonalon. A 37. percben végre megtört az átok: Falus lövése a hátsó palánkról visszapattant Szűcs elé, aki kapásból emelt a kapuba (2-4).

A harmadik játékrészben nagy elánnal kezdtek a csapatok, a 43. percben három-négy angol játékos is a kapuja előtt feküdt, így nem sikerült a hálóba juttatni a korongot. A 46. percben emberelőnyben faragott a hátrányából a magyar csapat, miután egy szépen kipasszolt figura végén Ambrus tette fel az i-re a pontot (3-4). Négy perccel később jött az egyenlítés: ismét előnyben Schlekmann lőtt közelről a kapuba (4-4). Kivédekeztünk egy újabb angól előnyt, majd Falus vágódott neki szerencsétlenül a palánknak, hordágyon kellett levinni. Szűk két perccel a vége előtt éppen kihúztunk egy újabb hátrányt, amikor Brown maradt egyedül a kapu előtt, és közelről nem hibázott (4-5). A lefújás előtt 54 másodperccel emberelőnybe kerültünk, levittük a kapust, ám a hat a négyet nem sikerült kihasználni.

A játéknap további eredményei sem alakultak kedvezően számunkra. Az a kisebbik gond ? bár több, mint érdekes ?, hogy Japán egy fergeteges záró harmaddal 3-2-re legyőzte Ausztriát, és ezzel átvette a vezetést a csoportban. Az viszont a nagyobbik, hogy Olaszország megverte Szlovéniát 2-0-ra, vagyis a britekhez hasonlóan 3 pontnál tart immár. Mindez azt jelenti, hogy az 1 ponton ragadt magyar U18-as válogatott az utolsó helyre szorult, tehát kiesésre áll. Két meccsünk van hátra, ezek közül a következő lesz az élesebb: ha az olaszokat sem sikerül elkapnunk pénteken, akkor végveszélybe kerülünk.

Kristóf RÉTFALVI (HUN), Keiran BROWN (GBR)

fotó: Soós Attila

A székesfehérvári divízió 1/B-s ifjúsági világbajnokság magyar érdekeltségű mérkőzései:

2019. április 14., vasárnap, 19:30: Magyarország?Ausztria 1-3
2019. április 15., hétfő, 19:30: Magyarország?Szlovénia 1-2
2019. április 17., szerda, 19:30: Magyarország?Nagy-Britannia 4-5
2019. április 19., péntek, 16:00: Magyarország?Olaszország
2019. április 20., szombat, 19:30: Magyarország?Japán

A magyar U18-as válogatott kerete a székesfehérvári divízió 1/B-s világbajnokságra: