Magyarország?Szlovénia 1-2

Végletekig kiélezett mérkőzésen büntetőkkel maradt alul a magyar U18-as válogatott Szlovéniával szemben.

Az ifjúsági válogatott hétfői feladata szemernyivel sem ígérkezett könnyebbnek, mint a vasárnapi. A székesfehérvári divízió 1/B csoportos világbajnokság második játéknapján ugyanis a tavaly még egy osztállyal feljebb játszó Szlovénia volt a mieink ellenfele. A mérkőzést a magyar csapat kezdte jobban, tartósan be tudtak költözni a szlovén harmadba, sűrűn tesztelték is Usnik kapust. A nyomás első eredménye az 5. percben egy emberelőny lett, amelyben a kellő lövésszám megvolt, ám a pontosság nem. Teljes létszámban is mi domináltunk, majd újabb magyar fór következett, amely ismét veszélyes volt, de nem eléggé. A 12. percben Béres léphetett ki egyedül, szólója végén védte lövését a vendégkapus. Egy perccel később már megszerezte a vezetést a magyar válogatott. Schlekmann szerzett erőszakosan korongot a palánk mellett, bevitte a kapu mögé, visszapasszolt, és Keresztes egy lépésről nem hibázott (1-0). A 14. percben egy emberelőny révén tudtak kijönni a szorításból a szlovének, ezt azonban masszív védekezéssel, Horváth védéseivel és egy kis szerencsével kibellektük. Az utolsó percek kiegyenlített játékkal teltek, mindkét oldalon helyzetekkel.

A második harmadra a szlovénok harapósabban jöttek ki, így nagy küzdelem alakult ki a jégen. A 24. percben létszámfölénybe kerültek, amelyben Krmelj az üres kapura emelhette a korongot, de Horváth visszaért és óriási bravúrral védett. Ám alig védekeztük ki ezt a hátrányt, máris jött a következő. Ebben Mesterházy szerzett korongot a saját harmadában, végigvitte a pályán, de lövését magához szorította Usnik. Mivel a magyar támadót a szóló közben megkampózták, odalett a szlovén előny. Alacsonyan repkedtek a kiállítások, és sajnos mi kaptuk a többet. Emiatt folyamatos játék nem tudott kialakulni, az idő viszont gyorsan haladt. Teljes létszámban beszorítottuk a szlovénokat, egymást követték a helyzeteink, de valami apróság mindig hiányzott a gólhoz. A 34. percben Sárdi vihette egyedül a korongot a kapusra, ám kettejük párbaját a hálóőr nyerte. Usnik a következő percekben is komoly bravúrokat mutatott be, meccsben tartva csapatát. A hajrában is maradt a magyar fölény, ám ezt nem sikerült gólra váltani.

A harmadik játékrész hullámzó játékkal indult, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A 45. percben ismét kimaradt egy magyar előny, pedig volt benne bőven potenciál. A szlovének nagy energiákat mozgosítottak az egyenlítés érdekében, voltak meleg pillanatok a magyar kapu előtt, de Horváth is kellően koncentrált volt. Az 52. percben a szlovén kapu előtt alakult ki nagy kavarodás, a korong csúszott a gólvonal felé, de Usnik rá tudott feküdni. A magyar válogatott szép támadásokat vezetett, oda is kerültek a ketrec elé, de a pont az i-re csak nem akart felkerülni. Az 56. percben aztán a saját kapunk közelében adtuk el a korongot, Povse pedig közelről betalált (1-1). Három perccel a vége előtt megint óriási magyar helyzet maradt ki, miután nem sikerült áttuszkolni a korongot a fekvő kapuson. Az utolsó másodpercekben 3 az 1 ellen mehettek el a szlovének, ám Horváth óriási védése hosszabbítást jelentett.

A ráadásban öt percig 3 a 3 ellen játszottak a csapatok, és bár mindkét fél bevihette volna a döntő ütést, végül nem tett egyik sem. A pluszpont sorsa tehát a büntetőkre maradt. Az első öt körben egyetlen gól sem esett, majd a következő párban Krmelj eldöntötte a mérkőzést (1-2), Magyarország 1 pontot szerzett.

A nap másik két mérkőzésén a vasárnapi győztesek verték a vasárnapi veszteseket. Nagy-Britannia igyekezett komolyabb ellenállást tanúsítani a japánokkal szemben, de ez csak az eredmény szorossá tételére volt elegendő, 5-3-ra nyertek a távol-keletiek egy üres kapus befejezéssel, jelentős kapura lövési fölény mellett. Ausztria a második találkozón igazolta, hogy nem véletlenül gyűrte le a mieinket is, Moserék gyakorlatilag elgázolták a jobb sorsra érdemes olaszokat, a végeredmény 7-0 lett. Ezzel a japánoknak és az osztrákoknak 6-6 pontjuk van, míg a britek és az olaszok 0-n ragadtak. Kedden szünnap lesz a vb-n, szerdán a divízióújonc ? de veszélytelennek semmiképp sem tűnő ? britekkel csapunk össze, míg délután osztrák?japán rangadóra kerül sor.

Levente KERESZTES (HUN), Luka VODLAN (SLO)

Fotó: Soós Attila

A székesfehérvári divízió 1/B-s ifjúsági világbajnokság magyar érdekeltségű mérkőzései:

2019. április 14., vasárnap, 19:30: Magyarország?Ausztria 1-3
2019. április 15., hétfő, 19:30: Magyarország?Szlovénia
2019. április 17., szerda, 19:30: Magyarország?Nagy-Britannia
2019. április 19., péntek, 16:00: Magyarország?Olaszország
2019. április 20., szombat, 19:30: Magyarország?Japán

A magyar U18-as válogatott kerete a székesfehérvári divízió 1/B-s világbajnokságra: