Magyarország?Dánia 6-2

Női válogatottunk 0-2-ről fordította meg a listavezető elleni meccset a 2+2 pontos Gasparics Fanni vezetésével, így komoly lépést tett a feljutás felé.

Pat Cortina az előző két mérkőzéshez képest kapust cserélt: a torna legjobb védési hatékonyságával rendelkező Németh Anikó helyett Stephanie Nehring állt a vasak között. A dán kapitány továbbra is a 96%-kal teljesítő Lisa Jensennek szavazott bizalmat. Az első nagy helyzetet Magyarország alakította ki: Seregély kapu mögüli passzát Dabasi próbálta közelről belőni. A következő cserében is közel kerültünk a vezetés megszerzéséhez, Jókai Szilágyi Zsófia próbálta bekotorni a korongot. A svéd légiósunkkal Josefine Persson szabálytalankodott sípszó után, a svájci játékvezető ezért kiküldte két percre. Az első emberelőnyünk során a legnagyobb lehetőségünk Kreisz és Huszák távoli bombája volt. A kiegészülés után is lányaink irányították a játékot, de a dánok veszélyes ellentámadásokat vezettek. A 10. percben góllal zárult az egyik vendégkontra: a büntetőpadot is megjárt Persson lövésére nem ért le időben Nehring (0-1). A találatot követően is többet birtokoltuk a korongot, de már nem volt olyan éles a játékunk. A 14. percben korongot vesztettünk a saját harmadban, Persson ezt góllal büntette (0-2). Alig egy perccel később Pintér Lilit látta túl keménynek a svájci játékvezető, a hátrányt kibekkeltük. A harmad végén fordult a kocka, emberelőnybe kerültünk, felálltunk, de nem lőttünk kapura. Az első húsz percben hiába nyertük 12:7-re a kapura lövési mutatót, Dánia vezetése így is megérdemelt volt.

A második játékrész elején jól kezdtek lányaink. A 22. percben közel jártunk az egyenlítéshez: előbb Nooren lövését védte Jensen, aztán pedig Horváth duplázását. A nyomás emberelőnnyé, aztán góllá érett: felálltunk 5 a 4 ellen, Németh Bernadett passzát Nooren rábombázta, a dán kapus előtt Pintér Lili takarta a kilátást (1-2). Nem sokkal később Tóth Enikő gáncsolt, a második hátrányunkat is kivédekeztük. A kiegészülés után fél perccel Gasparics betört a dán harmadba, középre tette a korongot, ami egy védő korcsolyájáról a kapuba került (2-2). A korongbedobás után 3 az 1 ellen megléphettünk, de ekkor még nem tudtunk fordítani. Két perccel később már igen: Gasparics Horváthnak passzolt, utóbbi lövését még védte Jensen, ám 11-esünk duplázását már nem (3-2). A harmadik gólunk után Dánia időt kért. Hiába, Gasparics Fanni egyszerűen megállíthatatlan volt: korongot szerzett a saját harmadunkban, végigrobogott a pályán, majd önzetlenül Noorennek passzolt (4-2). A 36. percben emberelőnyünk jött, Jókai Szilágyi Kingával volt durva Andersen. A fór legveszélyesebb akcióját Horváth és Pintér Lili összjátéka hozta. Magyarország ugyanúgy 12-szer lőtt kapura, mint az első felvonásban, ám teljesen más helyzeteket jelentett a tucatnyi kaput eltalált lövés.

A záró játékrész elején Dánia játszott aktívabban, ám néhány perc után már mi birtokoltuk többet a korongot. A 46. percben Nehring a kapu mögött eladta a korongot, a dánok szerencsére nem büntették góllal a hibát, Kiss Andrea blokkolt fontos pillanatban. Nem sokkal később 5 a 4 ellen játszhattunk, 24 másodperc alatt kihasználtuk a fórt, Huszák fejezte be góllal az okos játékot (5-2). A harmad közepén támadás közben Huszák és Kiss nem látták egymást, összekorcsolyáztak, előbbi lent maradt a jégen, de későb visszatért. Az 51. percben Jakobsen indokolatlanul felborította Jókai Szilágyi Zsófiát, a hatodik előnyünk során Németh Bernadett kemény lövését védte a dán hálóőr. A végjátékban eljött a harmadik magyar emberhátrány, Grkovic gáncsolt. Dánia lehozta a kapusát, 6 a 4 ellen hajtott, kapuvasat lőtt. Három perccel a vége előtt Dabasi félpályáról betalált az üres kapuba (6-2).

Magyarország 6-2-re győzött, 3 forduló után 7 ponttal áll és vezeti a divízió 1/A-s világbajnokságot.