62 győzelemmel zárta az idényt a Tampa

Ryan Poehling mesterhármassal mutatkozott be, Kucserov és Ovecskin rekordot döntött, minden párosítás kialakult, gazdára találtak az első trófeák.

Igazi erődemonstrációt tartott a Tampa Bostonban. Az alapszakasz győztese úgy nyert hárommal, hogy a 25. percben még kétgólos hátrányban volt. A Lightning a 62. győzelmét szerezte, amivel beállította a Detroit 1996-os rekordját. Nyikita Kucserov egyet lőtt és egyet előkészített, így 128 ponttal nemcsak kiérdemelte az Art Ross-trófeát, hanem megdöntötte Alekszander Mogilnij orosz játékosokra vonatkozó 127 pontos idénycsúcsát.

kucserov 128

A Central-csoport első helyéért folyó küzdelemben a St. Louis lépett először jégre, megelőzve a Nashville, Winnipeg párost. A Blues büntetőkkel nyert a Vancouver ellen, ezzel néhány órár átvette a vezetést a divízióban. A Canucks bő két perccel a befejezés előtt még egyenlített Elias Pettersson góljával, de a szétlövések során már nem tudott felelni Ryan O’Reilly és David Perron találatára. A Vancouver egymás után negyedszer maradt le a rájátszásról.

A Blues után kezdő Nashville kétgólos hátrányból nyert hárommal a Chicago ellen, így egymás után másodszor nyerte meg a csoportját. Viktor Arvidsson idénybeli 34. gólját lőtte, megdöntve Filip Forsberg és Jason Arnott 33 gólos klubrekordját. A svéd csatár teljesítményének értékét nagyban növeli, hogy a 34 találatot mindössze 58 mérkőzésen hozta össze. A Hawksban Patrick Kane egy gólpasszal a 110. pontját szerezte, ezzel Pat LaFontaine, Kevin Stevens és Joe Mullen után a negyedik amerikai születésű csatár lett, aki elérte ezt a határt.

A harmadikként jégre lépő Winnipeg nyert az Arizona otthonában, és ezzel beékelődött a Nashville és a St. Louis közé. A Coyotes két találata keretbe foglalta a Jets négy gólját, amiből Mark Scheifele és Kyle Connor 1+1-gyel vette ki a részét.

Ryan Poehlingnek köszönhetően szépen búcsúzott a szezontól a Montreal. Az élete első NHL-mérkőzését játszó center mesterhármast lőtt a Toronto otthonában, majd a rávezetések során győztes büntetőt szerzett. A Maple Leafs kétgólos vezetése után a Montreal fordított, de 5-4-re már ismét a hazaiak vezettek. Ekkor lépett elő főszereplőként Poehling, aki a harmadik góljával kiharcolta a ráadást bő két perccel a befejezés előtt, majd eldöntötte a mérkőzést a büntetők során. A Montrealban utoljára Alex Smart tudott triplával kezdeni még 1943-ban. Jake Gardiner gólja a szezon 7589. találata volt, amivel megdőlt a 2006-ban felállított ligarekord.

Ryan Poehling

A Columbus kiütötte az Ottawát, egy hatossal zárta az alapszakaszt. Pierre-Luc Dubois duplázott, Oliver Bjorkstrand három pontot szerzett, Jonas Korpisalo 27 lövést fogott. A Blues Jackets a győzelemmel együtt is csak nyolcadik lett, így a Tampával játszik az első körben.

A Columbusszal egy időben kezdő Carolina nyerni tudott Philadelphiában, megtartva az első wild card helyet keleten. A Hurricanes leadta a kétgólos előnyét, de a második harmad közepén 3-3-nál Jordan Staal megszerezte a győztes gólt. A playoffba tíz év után visszatérő Carolina a címvédő Washingtonnal találkozik az első körben.

Fölényes sikerrel zárta az alapszakaszt a Buffalo a Detroit otthonában. A szezon első harmadában tízmeccses győzelmi sorozatot építő és az NHL-t is vezető Sabres hetet ütött vendégként. Jeff Skinner duplázott és megszerezte a 40. gólját, amire utoljára Thomas Vanek volt képes a Buffalóban még 2009-ben. A Carolina rájátszásba jutásával most már a Buffaloé a leghosszabb playoffmentes sorozat, a Sabres ugyanis az elmúlt nyolc évben nem volt ott az egyenes kieséses szakaszban. A Detroitban Dylan Larkin lett az első a gólokat, a gólpasszokat, a pontokat és a büntetőperceket tekintve is. Erre csak egyszer volt példa a Red Wings történetében, a klub legelső évében 1927-ben Johnny Sheppard révén.

Travis Zajac hosszabbításban lőtt góljával győzött a New Jersey a Florida otthonában, a meccs embere ennek ellenére mégis Aleksander Barkov lett. A Florida centere gólt, valamint gólpasszt jegyzett, és 96 ponttal zárta az évadot, amivel megdöntötte Pavel Bure 2000-ben felállított 94 pontos csúcsát. A Panthersben egymás után a 796. meccsét játszotta Keith Yandle, amivel a NHL leghosszabb sorozatát tudhatja a magáénak.

A Pittsburgh hosszabbításban kikapott hazai jégen a Rangerstől, és csak a harmadik helyen végzett a Metropolitan- csoportban a Washington és az Islanders mögött. A NewYork-iak győztes gólját Ryan Strome ütötte a hosszabbítás derekán. A Penguins kapusa, Matt Murray 26 lövést védett, és kilenc győzelem után pályafutása során először szenvedett vereséget a Rangerstől.

A New York Islanders kapott gól nélkül zárta az alapszakaszt a Washington otthonában. Ezzel nemcsak második lett a divíziójában, de 1988 után először kezdheti a rájátszást pályaelőnnyel. A fővárosban Valtteri Filppula duplázott, Robin Lehner 29 védéssel ért el shutoutot. Lehner és klubtársa, Thomas Greiss összesen 191 gólt kapott, így az Islanders párosa érdemelte ki a William M. Jennings-trófeát. Ez óriási teljesítmény azok után, hogy tavaly a klub kapta a legtöbb gólt, összesen 293-at.

Gyakorlatilag ugyanolyan forgatókönyv szerint nyert a Dallas ,mint az Islanders. Tyler Seguin duplázott, Ben Bishop nem kapott gólt, és akárcsak a New York, a Stars is 3-0-ra nyert a Minnesota ellen. A győzelemnek köszönhetően a Dallas megtartotta a nyugati hetedik helyet, és a Predatorsszal játszik az első körben.

Az albertai csata megnyerésével zárta a szezonját az Edmonton a Calgary csarnokában. Az Oilersben Mikko Koskinen 30 lövést hárított, Leon Draisaitl pedig megszerezte az 50. gólját, amire legutóbb Wayne Gretzky és Jari Kurri volt képes még 1987-ben. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Connor McDavid súlyosnak tűnő lábsérülést szenvedett, amikor hatalmas sebességgel nekiütközött a kapuvasnak.

draisaitl 50

Rossz formában várja a rájátszást a Vegas, amely utolsó nyolc mérkőzéséből a hetediket vesztette el, ezúttal a Los Angeles otthonában. A Kingsben Ilja Kovalcsuk duplázott, Anze Kopitar két pontot szerzett. Mióta eldőlt, hogy a Kings nem lehet ott a rájátszásban, azóta a kétszeres bajnok 6-3-1-es mutatót produkált.

A San Jose hárommal nyert a Colorado ellen, de sokkal fontosabb a szurkolók számára, hogy Erik Karlsson 17 kihagyott mérkőzés után a szezon legfontosabb szakasza előtt visszatért a jégre. A Sharks 2-2 után hagyta állva az ellenfelét, amikor zsinórban három gólt szerzett. Peter DeBoer, a San Jose edzője karrierje 400. sikerét jegyezte.

Az alapszakasz végeztével kialakultak a végleges párosítások, és néhány trófea már gazdára is talált. A kanadai tábla élén Kucserov végzett 128 ponttal, így az orosz szélső kapja az Art Ross-trófeát. Egy másik orosz szélső, Alekszandr Ovecskin 51 találattal nyolcadszor lett gólkirály, amivel megdöntötte Bobby Hull rekordját. A legjobb kapustandem a Greiss, Lehner duó lett az Islandersből. Most három nap szünet következik, de addig sem telik események nélkül az idő. A rájátszás április 10-én indul, előtte egy nappal tartják a draftlottót, amin eldől, hogy melyik csapat választhat először a nyári játékosbörzén.