Hosszabbítás döntött Balasihában

Az Avangard túlórában gyűrte le a Szalavat Julajevet a keleti főcsoportdöntő első mérkőzésén.

Pénteken megkezdődött a KHL keleti fináléja, az Avangard?Szalavat Julajev párharc. A meccs első harmadának közepén kettős emberelőnybe kerültek a hazaiak, amit Beck révén gólra váltottak. A második játékrész 51. másodpercében Arzamaszcev góljával egyenlítettek a vendégek, ám alig egy perccel később Pokka mértani pontosságú lövésével újra az omszkiaknál volt az előny. Az Avangard közel járt a harmadik gólhoz, ám nem jött össze, sőt a 33. percben Hohrjakov kiugorhatott, szólóját egalizálással zárta. A 47. percben Omark és Hartikainen összejátszott Bobkov kapuja mögött, utóbbi az üresen érkező Kemppainennek passzolt, aki vezetéshez juttatta a baskírokat. Hat perccel később a hazaiak légiósai villantak, Desharnais centerezését Stalberg tette be közelről.

Hosszabbításra került sor, amely alig több mint 4 percig tartott: az Avangard emberelőnybe került, az 5 a 4 elleni helyzetben Sumakov belőtte az omszkiak győztes gólját.