Papp Kristóf nem lassít a USHL-ben

A 17 éves magyar hokis 1+4-gyel zárt 3 mérkőzésen az USA legerősebb juniorbajnokságában. Heti körkép utánpótlás-légiósainkról.

A USHL-játékos Papp Kristóf legutóbbi 3 meccsén tovább gyűjtögette pontjait, ezúttal összesen 5-öt szerzett. A Dubuque Fightning Saint elleni 3-2-es vesztes meccsen 2 gólpasszt adott, míg a Green Bay Gamblerstől 4-3-ra kikaptak ugyan, de Papp megszerezte hetedik gólját. A következő mérkőzésen le tudta győzni a Madison Capitols a Green Bayt (5-2), ekkor ismét 2 assziszttal segítette társait a magyar hokis, aki 52 találkozót követően 32 pontos az Egyesült Államok legerősebb juniorbajnokságában.

A szlovák ifjúsági bajnokság negyeddöntőjében a Dukla Trencín 3-1-es összesítéssel búcsúztatta az ötödik kiemelt Púchovot, ezután az alapszakasz-hatodik Besztercebánya várt, rá. A Trencsén rövidre fogta a párharcot, otthon előbb 4-1-re és 4-2-re győzött, majd a harmadik meccsen idegenben 4-1-gyel le is zárta a küzdelmet. Sárdi Máté mindkét hazai találkozón 1-1 gólpasszt osztott ki. A döntőben a Slovan Bratislavát búcsúztató Spisská Nová Ves vár Sárdiékra.

A svéd U20 SuperElit nyolcaddöntőjében a Röglére a nyolcadik helyezett Örebróval találkozott. Az első mérkőzésen otthon még vezettek, de ellenfelük végül 3-1-re győzött, majd a második mérkőzésen is érvényesült a papírforma, az Örerbo az utolsó harmadban 6 gólt ütve 7-4-re diadalmaskodott. Az első soros Horváth Bálint egyik mérkőzésen sem szerzett pontot, míg a szezon során 38 mérkőzésen 26-ig jutott. Horváthot ugyanakkor az elmúlt héten a felnőtt csapat rájátszásmérkőzésére is nevezték az SHL-ben, ám jégidőt nem kapott.

A svájci Novizen Elite-ben miután a Biel az elődöntő első mérkőzésén 9-1-re kikapott a Zug otthonában, nehéz feladat elé nézett. Ortenszky Tamás és társai számára végül túl nagy falatnak bizonyult az alapszakaszelső, otthon 6-2-re, a harmadik meccsen idegenben 6-1-re kikaptak, így búcsúztak a további küzdelmektől. Ortenszky játszott, pontot nem szerzett, a szezonban védő létére az alapszakaszban kilencszer, a rájátszás során kétszer volt eredményes.

A svájci Elite A 5-8. helyosztói véget értek. A záró fordulóban a két magyar érdekeltségű csapat, a GCK Lions és az SCL Young Tigers egymással csapott össze, és előbbi otthonában az utóbbi nyert 5-3-ra. A hazaiaknál Révész Marcell és Falus Ádám játszott, pontot nem szerzett, a vendégeknél Kovács Dávidot nem nevezte a szakvezetés. Kovács 38 mérkőzésen védett a szezonban, az alapszakaszban a második legjobb kapusnak bizonyult az egy meccsre jutó kapott gólok arányában. Révész 31 mérkőzésen 15, Falus 32-n 3 pontot gyűjtött. Az SCL Young Tigers az Elite A ötödik, a GCK Lions a nyolcadik helyén végzett.

A svéd U20 Elit déli osztályozóján a Boräs 5-2-re verte hazai pályán a Helsingborgot. A gólgyártást Kozma Dávid nyitotta meg az ötödik percben, később egy gólpasszt is vállalt. A Boräs 6-2-vel hozta el az utolsó meccset az Olofström csarnokából. Az osztályozón mind a Helsingborg, mind a Boräs 3-3 győzelemmel zárt, de egymás elleni mérkőzéseik a Helsingborgnak kedveznek. Kozma az U18-as korosztályban 23 mérkőzésen 19, az U20-as korosztályban 24 találkozón 25 pontot szerzett.

A finn Nuorten Mestis rájátszásában hiába nyert először 5-2-re a Diskos a Jokipojat otthonában, a következő két mérkőzést 4-1-gyel behúzta az esélyesebb ellenfél, így véget ért Daadou Ádámék szezonja. Daadou az utolsó mérkőzésen lépett jégre, pontot nem szerzett. Összességében a 20 éves jégkorongozó remek idényt produkált, 31 mérkőzésen 11 pontot szerzett, különösen a szezon második felében volt produktív.

VÁL 16:00 HUNNOR INFO