Schwartz-triplával ütötte ki a St. Louis az Edmontont

A Blues meg sem állt hét gólig. A Boston nyerni jár New Yorkba, Seguin négy gólpasszt adott, a San Jose bejutott a rájátszásba.

Folytatta elképesztő dominanciáját a Boston az Islanders otthonában, zsinórban nyolcadszor nyert Brooklynban. Az öt góllal nyerő Bruinsban ezúttal a duplázó Sean Kuraly és a mindössze 13 védéssel shutoutot szerző Tuukka Rask vitte a prímet.

A Washington kihasználta a New York-iak botlását és a New Jerseyben megszerzett győzelmével visszavette a Metropolitan-csoport első helyét. A bajnok a második harmad derekán döntötte el a meccset, amikor hét perc alatt háromszor mattolta a Devils védelmét. A meccs legjobbja a gólpasszal és győztes góllal záró Brett Connolly volt. A Kansas/Colorado/New Jersey-franchise-nak ez volt a 3500. mérkőzése.

A St. Louis egy hetessel szórta meg az Edmontont. Jaden Schwartz egy gólpassz mellett karrierje harmadik tripláját ütötte, David Perron és Tyler Bozak három-három pontot szerzett. A Blues őrzi a harmadik helyét, az Oilers viszont gyakorlatilag elbúcsúzhat a plyaofftól, mert nyolc mérkőzésen kellene hétpontos hátrányt ledolgoznia.

A Rangers hiába nyerte 43-29-re a kapura lövéseket, a Detroit elvitte a pontokat a Gardenből. Az Original Six-derbin Andreas Athanasiou duplázott, a vasak között Jimmy Howard 41 lövést hatástalanított. A görög-kanadai center már 28 gólnál jár, így 10 év után ő lehet az első játékos a Red Wingsben, aki eléri a harmincas határt. A Rangers 11 meccset elvesztett az utolsó 12-ből.

Négypontos meccsen nyert a Montreal Philadelphiában és életben tartott a playoffálmait. Carey Price 32 löketet fogott, Max Domi egyet lőtt és egyet előkészített. A győzelemmel nyolc mérkőzéssel az alapszakasz befejezése előtt a Montrealnak csak egy pont a hátránya a nyolcadik Columbus mögött, a Flyersnek viszont a verességgel hat.

A Colorado minden harmadban egyet lőtt, Philipp Grubauer 36 lövést fogott, ennyi pedig elég volt denverieknek, hogy elhozzák a pontokat Minnesotából. A Wild egy, az Avalanche két pontra van a nyugati nyolcadik helyen lévő Arizonától. A Minnesota vereségével az is eldőlt, hogy a San Jose játék nélkül jutott be a rájátszásba.

clinched san jose

A Carolina szétlövésekkel verte a Pittsburghöt és továbbra is tartja az első számú wild card-helyet. Justin Williams két perccel a vége előtt egyenlített, Dougie Hamilton pedig egyedüliként gólt szerzett a rávezetések során. Phil Kessel egymás után a 320. meccsét játszotta a Pensben, ezzel megdöntötte Craig Adams klubrekordját.

A januári 4-0 után ismét kapott gól nélkül hozta le a Nashville a Toronto elleni meccset. Pekka Rinne 22 védéssel szerzett shutoutot, Wayne Simmonds az első gólját lőtte azóta, hogy a Flyersből a Predatorsba került. A Maple Leafs az utolsó öt meccséből csak egyet nyert meg.

A Dallas első sora verte meg a Floridát. A Stars összesen négy gólt lőtt a mérkőzésen, amiből Benn és Radulov három-három ponttal, Seguin négy gólpassz vette ki a részét. A Dallas kapujában véget ért Bishop sorozata, a hálóőr 233 perc után kapott ismét gólt, de így is megdöntötte Ed Belfour franchise-rekordját. A Floridában Keith Yandle az 57. pontját szerezte, ezzel beállította Robert Svehla hátvédekre vonatkozó klubrekordját.

A Columbus hiába szerezte meg a vezetést Calgaryban, a folytatásban a hazaiak akarata érvényesült és végül otthon tartották a pontokat. A Flamesben 10 játékos szerzett pontot, közöttük a legjobb a gólpasszal és győztes góllal záró Michael Frolík volt. A Calgary az utolsó 16 meccséből tizenegyet behúzott.