Killorn-tripla a bajnoknak

A Tampa a szélső góljaival simán elintézte a Washingtont. Bergeron a 800., Tavares és Carter a 700., Staal az 500. pontját szerezte.

Egyoldalú meccsen vitte a el a pontokat a St. Louis Pittsburghből. A Bluesban Jordan Binnington 40 lövést fogott, Vince Dunn duplázott, a Pensben Crosbyék sora -3-mal végzett. A St. Louis három vereség után nyert ismét, a Pittsburgh három győzelem után kapott ki.

Gólszegény mérkőzésen Jonathan Bernier 41 védésével és Andreas Athanasiou duplájával verte a Detroit a New York Islanderst. A Red Wings szurkolóinak a győzelem ellenére sem volt okuk örülni, mert a két pont megszerzése ellenére eldőlt, hogy a Detroit biztosan nem lehet ott a rájátszásban.

Akárcsak az autóvárosban, Winnipegben is három gól született a Jets és a Flames mérkőzésén. A győztes gólt a winnipegi Mathieu Perreault ütötte emberelőnyben éppen a mérkőzés felénél. A Calgary a vereséggel egyelőre nem tudta bebiztosítani a helyét a playoffban.

A Flameshez hasonlóan elszalasztotta a lehetőséget a Sharks is, amely hazai jégen szenvedett vereséget a Predatorstól. A SAP Centerben 2-2 után a harmadik harmadban dőlt el a meccs, amikor csak a vendégek ütöttek gólt Filip Forsberg és Viktor Arvidsson révén. A Nashville tapad a Winnipegre, csak egy pont a hátránya a Central-csoport listavezetőjével szemben.

A játéknap harmadik 2-1-es eredménye Bostonban született, ahol a Bruins nyert hosszabbításban a Columbus ellen és egymás után a 11. hazai mérkőzését nyerte meg. A plusz pontot jelentő találatot Brad Marchand ütötte. Patrice Bergeron a 800. pontját szerezte a mérkőzésen.

bergeron 800

A Florida nyert Los Angelesben és ezzel életben tartotta a playoff-álmait. Hat perccel a vége előtt még a Kings vezetett, de a Panthers fordítani tudott az egyaránt három ponttal záró Dadonov, Barkov páros jóvoltából. Az utolsó 17 meccséből csak kettőt nyerő Los Angeleben Jeff Carter a 700. pontját szerezte.

Corey Crawford volt a meccs hőse a Montreal?Chicago mérkőzésen. A Hawks kapusa 48 védéssel és shutouttal zárta az Original Six-összecsapást a Bell Centerben. A Montreal az utolsó 17 meccséből csak hatot nyert meg, ebből kifolyólag kiesett a legjobb nyolcból keleten.

Meglepetésre nagyon simán, féltucatot ütve nyert az Ottawa a Toronto ellen. A hat találatból Magnus Paajarvi egy duplával, Zack Smith három gólpasszal vette ki a részét. A Leafsben John Tavares idénybeli 40. gólját, és karrierje 700. pontját szerezte.

A Tampa a Washington elleni 6-3-as győzelemmel két franchise-rekordot is felállított: az 55. győzelmét és 114. pontját is megszerezte a szezonban. A háromgólos sikerből Alex Killorn karrierje első triplájával, Nyikita Kucserov két gólpasszal vette ki a részét. A bajnokcsapatban Ovecskin duplázott és megütötte 246. emberelőnyös gólját, amivel az ötödik helyre lépett Phil Esposito mellé.

A Carolina ismét nyert és egyre közelebb került ahhoz, hogy 2009 után ismét playoff-résztvevő legyen. A Hurricanes ezúttal a Buffalót gyűrte, amelynek a két gólja keretbe foglalta a Canes négy találatát. A Carolina igazi csapatjátékkal nyert, a lehetséges 12 pontból mindegyiket más-más játékos szerezte. A 12-ben ott volt az a Jordan Staal is, aki a félezredik pontját szerezte a mérkőzésen.

staal 500

A nyugati túrán lévő Rangers kikapott Minnesotában, ezzel egymás után az ötödik meccsét is elvesztette, összességében pedig a tizediket az utolsó 11-ből. A Wild legjobbja a duplázó Ryan Donato és a győztes gólt szerző Eric Staal voltak. Mika Zibanejad a 28. gólját lőtte a szezonban, Rangers center legutóbb 2002-ben szerzett utoljára ennyit még Eric Lindros révén.

Hosszabbításban nyert az Edmonton az Arizona otthonában. A meccsen kétszer is vezető Oilers győztes gólját az a Connor McDavid ütötte, aki korábban már lőtt egyet és egy gólpassz is adott. Az Arizona a vereség ellenére is megőrizte a nyugati nyolcadik helyet, előnye két pont a kilencedik Minnesotával szemben.