Háromgólos hátrányból nyert a Tampa

Az NHL-t vezető Lightning igazi erődemonstrációt tartott Detroitban. Hinostroza-triplával nyert az Arizona, Ben Bishop rekordot döntött, majd megsérült, Stamkos beállította Lecavalier csúcsát.

Tükörsima, kapott gól nélküli meccsen nyert a Pittsburgh Buffalóban. Casey DeSmith 26 védéssel nullázott, Phil Kessel, Nick Bjugstad és Jake Guentzel góllal és gólpasszal zárt. A Sabres az utolsó három mérkőzésén gólképtelen maradt és összességében 193 perce nem talált be az ellenfelek kapujába.

A bajnok könnyedén begyűjtötte a két pontot Philadelphiában. A Washington háromgólos sikeréből Brett Connolly egy assziszttal és két góllal, közte a győztes találattal vette ki a részét. A Cpaitals az utolsó kilenc meccséből nyolcat megnyert és vezeti a Metropolitan-csoportot.

Tartja a lépést a Washingtonnal az Islanders, amely egy késői góllal verte a Montrealt. 1-1-es állásnál Anders Lee törte meg a döntetlent három perccel a befejezés előtt. A New York-iak az utolsó 10 mérkőzésen nem szereztek gólt emberelőnyből. A Canadiens a vereséggel visszacsúszott a keleti kilencedik helyre.

Az NHL-t uraló Tampa háromgólos hátrányból is képes volt nyerni a rendes játékidőben Detroitban. A Red Wings a 33. percben 3-0-ra vezetett, de ekkor beindult a Bolts és 23 perc alatt ötöt lőve fordított. A fordításból Nyikita Kucserov négy, Brayden Point három ponttal vette ki a részét. Steven Stamkos 383. gólját lőtte a klub mezében, amivel beállította Vincent Lecavalier franchise-rekordját.

Megtorpant a hosszú hetek óta bombaformában játszó St. Louis. A Blues egymás után harmadszor veszített, ráadásul most gólt sem tudott lőni Ottawában. Anders Nilsson 35 védéssel ért el shutoutot, Christian Wolanin győztes gólt lőtt. A fővárosiak négy vereség után győztek ismét.

A Dallas nyert Minnesotában, de elvesztette első számú kapusát, Ben Bishopot. Az utolsó három meccsen gólt sem kapó hálóőr a lecserélésig, a 27. percig sem kapott gólt, így megdöntötte Ed Befour 219 perces rekordját, amit 231-re javított. A Stars a meccset a második harmad elején döntötte el, amikor két és fél perc alatt háromszor mattolta a Wild védelmét.

bishop streak

Az Arizona kihasználta a Minnesota botlását: kiütötte az Anaheimet és három pontra növelte az előnyét a kilencedik helyen álló vetélytárssal szemben. A hazaiak legjobbja a karrierje első mesterhármasát szerző Vinnie Hinostroza volt. Oliver Ekman-Larsson révén az Arizona a 15. emberhátrányos gólját lőtte a szezonban, ezzel a Coyotes beállította az 1988/89-es Winnipeg klubrekordját.

A Winnipeg nyert a Boston ellen és megőrizte az első helyet a Central-csoport élén. Az első kettőt a Jets ütötte, majd kettőt a Bruins, aztán megint kettőt a hazaiak. 4-2-es állásnál a Boston szépített, de a sorminta itt megszakadt, a vendégeknek nem sikerült egyenlíteniük. A Jets legjobbja a három ponttal záró Mark Scheifele volt. A Boston egymás után harmadszor maradt pont nélkül, pedig ezt megelőzően zsinórban 19 meccsen szerzett pontot.

Tapad a Winnipegre a Nashville, amely Los Angelesben nyert. A Predators legjobbja a 25 lövést hárító Pekka Rinne és az egy-egy góllal és gólpasszal záró Colton Sissons volt. A Nashville ebben a szezonban harmincötödször ütötte az első gólt, és ez volt a 30. alkalom, amikor megnyerte a mérkőzést.

A San Jose kikapott a Floridától és ezzel nemcsak odalett a hatos győzelmi sorozata, de elszalasztotta a lehetőséget, hogy elsőként kvalifikálja magát a rájátszásra nyugatról. Pedig a Sharks kétszer is vezetett, de a Panthers 2-1 után egymás után hármat ütött és lezárta a mérkőzést. A Florida a győzelemmel együtt is hét pontra van a továbbjutást jelentő keleti nyolcadik helytől.