A DEAC-nak kezdenie kell valamit Vorobjovékkal

A legszorosabb Erste Liga-negyeddöntő ötödik összecsapása előtt a védekezés stabilizálása a debreceniek előtt álló feladat.

Rapszodikusan alakul a DEAC és a Gyergyói HK közötti párharc. A székely csapat kisebb meglepetésre az első debreceni mérkőzésen elvette ellenfele pályaelőnyét, a DEAC azonban összekapta magát, és a következő két mérkőzést megnyerte, a másodikat Gyergyószentmiklóson. Az első három találkozón ezzel együtt nüanszok döntöttek, mindhárom alkalommal egyetlen találaton múlott minden. Ebben különösen fontos szerep jutott a kapusoknak. Hetényi Zoltán 114 lövést kapott, amiből mindössze 4 gól született, ez 96,5%-os hatékonyság. A túloldalon Sztyepan Gorjacsevszkihre sem lehetett panasz, 126 lövésből 121-et fogott, ami 96%. A negyedik meccsnek így 2-1-es debreceni vezetéssel, nagyon szoros eredmények mellett, kiválóan védő kapusokkal vágtunk neki. Ezen a bizonyos negyedik mérkőzésen viszont alaposan megborult minden, ami addig a siker titka volt, legalábbis debreceni oldalon.

debgye-20190227-2

Hetényi Zoltán 26 perc alatt 17 lövésből kapott négy gólt, le is kellett őt cserélni. Persze képtelenség az egészet az ő nyakába varrni, kellett ehhez a csapat szellősebb védekezése csakúgy, mint a túloldalon a feltámadó Pavel Vorobjov, aki az első harmadban szűk 13 perc alatt szerzett mesterhármast. Mikael Tisell vezetőedző is tiszteletet érdemel, a kiugróan jó teljesítményben az ő keze is vastagon benne volt, ugyanis a második sor centerposztján játékost cserélt: az orosz Vlagyiszlav Karpusz helyére a svéd Oscar Steén érkezett. Már a harmadik meccsen is ez volt a felállás, a svéd lőtt is két gólt, ám ez még kevés volt a győzelemhez. A negyedik mérkőzésen még jobban működött ez a játékkapcsolat, Vorobjov 3+1-gyel, Steén 1+2-vel zárt. Nyilvánvaló, hogy ezzel haladéktalanul kezdeniük kell valamit a debrecenieknek, ha nem akarnak meccshátrányba kerülni hazai jégen.

Márpedig a párharc ötödik összecsapásán már a meccskorong megszerzése a tét, 2-2 után a nyertes egyetlen lépésre kerül a továbbjutástól.

DEAC–Gyergyói HK 5-2

Jó kezdéssel és magabiztos végjátékkal nyerte a párharc ötödik mérkőzését a Debrecen, folytatás pénteken Gyergyóban.

Első két emberelőnyét kihasználva két góllal meglépett a DEAC a 12. percre, az első találatnál Turcotte adta a passzt Németh Attilának, a másodiknál Németh Attila Turcotte-nak. A közbülső játékrész elején aztán Németh egyenlő létszám mellett is eredményes volt, ekkor már 3-0-ra vezettek a hazaiak. A GYHK azonban érthető módon nem adta fel, és előbb Bobcek ugyancsak fórból elért találatával jött közelebb ellenfeléhez, majd Csergő örülhetett emberhátrányban, 3-2-re módosult az állás a 31. percben. Egyenlíteniük nem sikerült a székelyeknek, Novotny az utolsó felvonás közepén visszaállította a közte kettőt. Az utolsó percben született még egy cseh gól Izacky jóvoltából üres kapura, így a DEAC 3-2-re vezet az Erste Liga-negyeddöntők legszorosabb párharcában.

deacgyergyo2

fotó: deacjegkorong.hu

A DEAC keményebben jött ki erre a mérkőzésre

Mikael Tisell, a Gyergyó és David Musial, a Debrecen vezetője értékelte a két csapat ötödik Erste Liga-negyeddöntős összecsapását.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 582 néző. Játékvezetők: Soós, Soós, Soltész, Sipos.
Hetényi Z.: 95,0% (Gönczi)
Gorjacsevszkih: 90,0% (Ruczuj)