A Montreal kivégezte a Detroitot

A Canadiens vendégként ütött nyolcat, Max Domi öt pontot szerzett, kiütéssel nyert a Carolina és a Washington is, Marchand rekorder lett.

Brad Marchand gyakorlatilag egymaga intézte el a San Josét. A Sharks hiába szerzett vezetést Bostonban, a balszélső két gólpasszal és egy emberhátrányos találattal járult hozzá a fordításhoz. Marchand karrierje 25. gólját ütötte hátrányban, ezzel befogta a klubrekorder Rick Middletont. A Boston az utolsó 14 mérkőzésén mindig szerzett pontot, ebből tízszer kettőt.

A Philadelphia legyőzte a Buffalót, ezzel az utolsó 18 mérkőzéséből a 14.-et nyerte meg. A Flyers igazi csapatmunkával érte el a sikert, 12 játékosa szerzett pontot, miközben kettőt egyedül a kapitány Claude Giroux. A Buffalo az utóbbi hét találkozójából hatot elveszített.

Kiütéssel nyerte a Washington a fővárosi csapatok találkozóját. Az Ottawa a két új szerzeménye, Oscar Lindberg és Anthony Duclair révén került kétgólos előnybe, ezután viszont a Capitals esélyt sem adott neki, egymás után hétszer köszönt be. A bajnokcsapatban nyolc játékos is két ponttal zárt, a legjobb a duplázó T. J. Oshie lett.

35 éve nem látott mélységbe süllyedt a Los Angeles, amely egymás után kilencedik vereségébe szaladt bele. A Királyok fejéről ezúttal a Carolina verte le a koronát, amely fél tucat gólt ütött. Teuvo Teravainen négy, Dougie Hamilton és Jordan Staal három-három ponttal járult hozzá a Hurricanes sikerhez. A Carolina az utolsó 16 mérkőzésén a megszerezhető 32 pontból 25-öt begyűjtött.

teravainen

A cserestop előtt alaposan megerősített Columbus meglepően simán maradt alul a Pittsburgh ellen hazai pályán. A Penguins ütötte az első hármat, és ez a különbség a mérkőzés végéig megmaradt. A három vereség után ismét nyerő Pittsburghben Jared McCann duplázott, Sidney Crosby két pontot adott.

A Montreal története során először ütött nyolc gólt Detroitban. A több mint fölényes győzelemből Andrew Shaw mesterhármassal, Jonathan Drouin négy gólpasszal, Max Domi két góllal és három előkészítéssel vette ki a részét. A Canadiens korábban négy alkalommal szerzett hét gólt az autóvárosban, legutóbb 1980-ban. A Red Wings 2011 márciusában kapott ennyit hazai pályán, amikor is a St.Louis 10-3ra nyert.

Az utolsó hét percben szerzett két késői találattal nyert a Blues a Nashville ellen. Jordan Binnington 19 védéssel ért el shutoutot, és elmondhatja magáról, hogy megnyerte karrierje első hét hazai mérkőzését. Az NHL történetében ez csak a Frank McCool (1944/45), Ken Dryden (1970/71), Wayne Thomas (1972/73) triónak sikerült. A Blues újonc hálóőre az első 18 mérkőzésén ötször védett hibátlanul, ez az elmúlt 75 évebn csak Jacques Plante-nak jött össze.

Az utolsó másfél percben 26 másodperc alatt nyerte meg a meccset a Minnesota a Winnipeg otthonában, így negyedszer is legyőzte ellenfelét ebben a szezonban. Először Jason Zucker egyenlített, majd kevesebb mint fél perccel később Joel Eriksson Ek győztes gólt szerzett. A Wild frissen igazolt játékosa, Ryan Donato ezúttal két gólpasszal jelentkezett.

A nap egyetlen szétlövését az Arizona nyerte a Florida ellen. A rendes játékidőben kétszer állt vezetésre a Coyotes, a hajárban mégis neki kellett kaparnia az egyenlítésért, ami Derek Stepan emberhátrányos találatával össze is jött. A rávezetések során a hazaiak mind a három kísérletüket értékesítették Nick Cousins, Alex Galchenyuk és Vinnie Hinostroza révén.

A Vegas 46-24-re nyerte a kapura lövéseket a Dallas ellen, ennek ellenére csak az utolsó öt percben ütött három góllal tudta bebiztosítani a győzelmét. Max Pacioretty kettőt vágott, Paul Stastny kettőt készített elő. A Starsnak az utolsó 23 percben csak egy kaput eltaláló kísérlete volt.

Rövidzárlat okozta az Islanders vesztét a Calgary ellen. A Flames a harmadik harmad elején 1-1-es állásnál ütött kettőt kevesebb mint két perc alatt, Mikael Backlund és Rasmus Andersson jóvoltából. A Calgary ebben a szezonban először épített hatos győzelmi sorozatot.