Zuccarello a mennyből a pokolba jutott

A frissen igazolt szélső a Dallas legjobbja volt, de a hajrában eltört a keze. Véget ért Kane sorozata, Pavelski klasszikus mesterhármast ütött.

A Washington kétszer is vezetett két góllal a Rangers ellen, mégis csak a hosszabbításban tudott nyerni a Capital One Arenában. A New York-iak fél perccel a befejezés előtt Brady Skjei második találatával mentették meg az egyik pontot. A vendégek a ráadásban többször eldönthették volna a meccset, amit végül a hazai oldalról Jevgenyij Kuznyecov tett meg. A Capitalsban a 18 játékosból 15 pontot szerzett.

A Dallas leadta háromgólos előnyét Chicagóban, de 3-3 után Jason Spezza emberelőnyös találatával végül megszerezte a győzelmet. A Stars legjobbja a 44 lövést hárító Anton Hudobin és a csapatban góllal és gólpasszal debütáló Mats Zuccarello volt. A norvég öröme azonban nem lehetett felhőtlen, egy lövésblokkolás után eltört a keze, így előreláthatólag 4 hétig nem léphet jégre. A Hawksban 20 mérkőzés után először nem szerzett pontot Patrick Kane.

Kétgólos hátrányból nyert a San Jose az autóvárosban. A Detroit a mérkőzés derekán még 3-1-re vezetett, de ezután a Sharks először Brent Burns találatával szépített, majd Joe Pavelski klasszikus mesterhármasával megfordította a mérkőzést. Burns a 63. mérkőzésén megszerezte a 70. pontját, ami a hátvédek között minden idők hetedik legjobb eredménye. Utoljára Ray Bourque termelte ilyen ütemben a pontokat az 1993/94-es szezonban.

burns 70

Ryan Donato a legjobbkor szerezte meg első gólját új klubjában, a Minnesotában. A Bostontól érkezett szélső a St. Louis elleni mérkőzés hosszabbításában köszönt be 1-1-es állásnál. A Wild hat hazai vereség után győzött ismét.

Austin Czarnik utolsó perces góljával nyert a Calgary az Ottawa ellen. A Flames szerzett vezetést, a Senators Brady Tkachuk révén egyenlített a második harmadban, ez 160 perc után az első gólja volt a csapatnak. A Calgary a győzelemmel tartja hárompontos előnyét a San Jose előtt a Nyugat Konferenciában.

Szépen ünnepelt az Arizona a Winnipeg ellen. A mérkőzés előtt visszavonultatták Shane Doan 19-es mezét, majd a Coyotes három góllal verte a kanadai egyletet. Alex Goligoski két gólt készített elő, Darcy Kuemper 34 lövést fogott. Az Arizona három pontra áll a rájátszást jelentő nyolcadik helytől.