Zsinórban 11. mérkőzését nyerte a St. Louis

Ez új franchise-rekord. A Tampa hetes győzelmi sorozatnál jár, Malkin utolérte Dacjukot.

A Toronto elleni sikerrel állított fel új klubrekordot a St. Louis. A Leafs a harmadik harmadban 31 másodperc alatt ledolgozta kétgólos hátrányát, de a hosszabbításban Ryan O’Reilly gólja lezárta a mérkőzést. A Blues amellett, hogy 11 mérkőzést nyert egymás után, a legutóbbi kilenc összecsapásán egy másodpercre sem került hátrányba.

A Florida az utolsó játékrészben rendezte le a Buffalót. A Panthers 0-1 után egymás után négyszer köszönt be, ebből háromszor bő két perc alatt. Jonathan Huberdeau és Aleksander Barkov egyaránt három-három pontot szerzett.

A New Jersey hiába vezetett kétszer is hazai jégen a Pittsburgh ellen, végül nem szerzett pontot, és három győzelem után ebben a szezonban először kapott ki ellenfelétől. 2-1-es Devils vezetés után a Pens hármat ütött és behúzta a mérkőzést. Jevgenyij Malkin a 604. gólpasszát adta, ezzel az orosz játékosok listáján a harmadik helyre lépett Pavel Dacjuk mellé.

malkin

A Tampa Bay minden erőfeszítés nélkül szerezte meg egymás után a hetedik győzelmét, ezúttal a Philly otthonában. A Bolts már a 11. percben hárommal ment, a vége 5-2- lett. J. T. Miller és Ryan McDonagh góllal és gólpasszal zárt, Kucserov ezúttal nem került fel a táblára, így egyelőre elszalasztotta, hogy megszerezze 100. pontját az idényben. A Tampa 18 pontos előnnyel vezeti a Keleti Konferenciát a Boston előtt.

Gólszegény mérkőzésen nyert a Rangers Carolinában. A New York-iak két szerencsés találattal fordítottak, miközben Henrik Lundqvist 43 lövést fogott. A Rangers az elmúlt 33 mérkőzéséből 27-et megnyert a Hurricanes ellen.

A Montreal legyőzte a Columbust, ezzel négy vereség után ünnepelhetett ismét. A Canadiens leadta kétgólos előnyét, de a hajrában Tomas Tatar réven megszerezte a pontokat. A Montrealban Jesperi Kotkaniemi két gólpasszt adott, 18 évesen megszerezte a 18. és a 19. asszisztját, amivel megdöntötte Mario Tremblay és Petr Svoboda klubcsúcsát.

Egymás után a második mérkőzésén nem tudott gól lőni a Minnesota. Az összesen 156 perce gólképtelen Wildot ezúttal az Anaheim kapusa, a 31 lövést védő Ryan Miller nullázta le a saját közönsége előtt. A Ducksban kilenc játékos szerzett pontot, és egyikük sem jutott kettőig.

A harmadik harmadban nyert a Nashville a Dallas otthonában. A mérkőzés 3-3 után Roman Josi két találatával dőlt el. Az összesen három ponttal záró hátvéd mellett a három gólpasszt kiosztó Ryan Ellis emelkedett még ki. A győzelemmel a Predators egy pontra megközelítette a Central-csoportot vezető Winnipeget.

Szétlövésekkel nyert az Arizona Edmontonban. Az Oilers 11 másodperccel a befejezés előtt mentette meg az egyik pontot, de a rávezetések során Alex Galchenyuk és Vinnie Hinostroza góljaira nem tudott válaszolni. Az Arizona egy pontra került a második Wild Cart helytől, az Oilers viszont utolsó 12 mérkőzéséből csak egyszer nyert.