Patrick Kane zsinórban tizenötödször adott gólpasszt

Ezzel megdöntötte Stan Mikita klubrekordját. Oshie és Howard mérföldkőhöz ért, különleges klubba került Kunitz, Thornton megelőzte Selannét.

Büntetőkkel verte a Florida a Calgaryt. A Panthers kétszer szerzett vezetést rendes játékidőben, de csak a rávezetések során tudott győzni Vincent Trocheck góljával. A Florida kapujában James Reimer 41 lövést fogott. A két hete még nyugati első Calgary egymás után a negyedik mérkőzését bukta el.

Az Islanders gond nélkül hozta el a pontokat a Columbus otthonából. Casey Cizikas kettőt vágott szólóban, Thomas Greiss 31 védéssel és shutouttal zárt. A német pazar formában van, az utolsó hat mérkőzéséből ötöt megnyert, háromszor nem kapott gólt, összességében 98,4%-os hatékonysággal védett.

Szoros meccsen nyert a Detroit az Ottawa ellen. Jimmy Howard 40 védéssel és győzelemmel ünnepelte 500. mérkőzését, mellette a duplázó és büntetőből eredményes Andreas Athanasiou, valamint a győztes gólt szerző Frans Nielsen emelkedett ki. Howard Terry Sawchuk (734) és Chris Osgood (565) után a harmadik kapus, aki félezer mérkőzését játszott a klubban. Athanasiou karrierje második büntetőjét értékesítette, ezzel utolérte a Gordie Howe, Valtteri Filppula, Ebbie Goodfellow hármast. A klubrekordot Steve Yzerman tartja három büntetővel.

Az első harmadban lerendezte a Tampa a Dallas elleni meccset. A Bolts hét perc alatt ütött négyet, ebből kettőt 14 másodperc alatt. A vége sima 6-0 lett amiből Nyikita Kucserov négy ponttal, Steven Stamkos hárommal vette ki a részét. Andrej Vasziljevszkij 32 védéssel szerezte meg pályafutása 17. shutoutját, amivel beállította Ben Bishop klubrekordját.

A Montreal ellen szakította meg hárommeccses nyeretlenségi sorozatát a Nashville. A sokáig 1-1-re álló összecsapást a Predators a harmadik harmad közepén döntötte el bő két perc alatt, Brian Boyle és Viktor Arvidsson találataival. Boyle egy hete került a Devilstől a Predatorsba, és ez volt az első gólja az új klubjában.

A Colorado Winnipegben szakította meg nyolc meccset felölelő nyeretlenségi sorozatát. Az Avsban Szemjon Varlamov 24 lövést védett, Matt Nieto két gólpasszt adott, Dominic Toninato első gólját szerezte az NHL-ben.

Kétgólos hátrányból verte a Chicago a New Jerseyt. Az első negyedórában még a Devils akarata érvényesült, de aztán a Hawks átvette a kezdeményezést és öt góllal válaszolt. Anyiszimov és Saad két-két ponttal, Patrick Kane hárommal járult hozzá a sikerhez. Kane egymás után a 16. meccsén szerzett pontot, és zsinórban a 15. találkozón adott gólpasszt, utóbbival megdöntötte Stan Mikita klubcsúcsát. Chris Kunitz az 1000. mérkőzését játszotta, és 1963 óta ő az ötödik játékos (Serge Savard, Charlie Huddy, Jimmy Roberts, Wayne Gretzky után), akit nem draftoltak, legalább négy Stanley Kupát nyert, és elérte az ezrest.

kane 15

Zsinórban nyolcadik meccsét nyerte a St. Louis, amelynek az Arizona volt a soros áldozata. A vendégeknél Vlagyimir Taraszenko és Jordan Binnington volt a nyerő ember. A Blues szélsője kettőt ütött a Gila River Arenában és egymás után a 10. találkozóján szerzett pontot. Az újonc kapus 21 védéssel ért el shutoutot, és egymás után a hetedik meccsét nyerte, az utolsó 12-ből pedig a 11.-et.

55 másodperc alatt dőlt el a Vegas?Toronto csata. 3-3-ig együtt mentek a csapatok, de a harmadik harmad közepén a Leafs kevesebb mint egy perc alatt kettőt lőtt Morgan Rielly és Auston Matthews révén, amihez Mitch Marner csapott hozzá még egyet hátrányból a hajrában. A meccs legjobbja a már említett Matthews lett, aki egy gólpassz mellett karrierje 100. és a 101. találatát lőtte.

Szétlövésekkel nyert a Vancouver Los Angelesben. A mérkőzésen mindhárom játékrész 1-1-re végződött, így a döntés a rávezetésekre maradt, ahol Ilja Kovalcsuk góljára Elias Pettersson és Brock Boeser is válaszolni tudott. A Canucks két gólszerzője a rendes játékidőben is betalált és adott egy-egy gólpasszt. A Vancouver az utolsó hét meccséből csak a másodikat nyerte.

A San Jose az első lövésből bevette a Washington kapuját, de aztán esélye sem volt a bajnok ellen, amely öttel válaszolt. Az Oshie, Ovecskin, Backström trió három gólt lőtt és hét pontot szerzett. A meccs legjobbja T. J. Oshie lett, aki a második góljával pályafutása 500. pontját szerezte. A másik oldalon Joe Thornton ünnepelhetett, aki egy gólpasszal megszerezte 1458. pontját, amivel a 15. helyre lépett Teemu Selanne elé.