Dél-Korea?Magyarország 6-0

A magyar női U25-ös válogatott két harmadon át tartotta a lépést az olimpiát is megjárt együttessel.

A pénteki, barátságos mérkőzés után vasárnap a Legacy Cup keretein belül csapott össze Dél-Korea felnőtt és Magyarország U25-ös női együttese. Az első két harmadban 1-1 gólt kapott válogatottunk, aztán a harmadik felvonásban 4-szer is betaláltak az ázsiaiak. Lányaink 6-0-ra kikaptak, hétfőn Lettországgal mérik össze erejüket.

Bedő Botond, szövetségi edző: “Nem sikerült revanst vennünk a két nappal korábbi vereségünkért. Ha olyan szemszögből nézzük ezt a tornát, hogy egy 98 százalékban U18-as csapattal veszünk részt egy felnőtt korosztály számára megrendezett tornán, akkor nem rossz ez az eredmény. Itt most sokkal fontosabb a tapasztalatszerzés a lányoknak ? és természetesen nekem is. Sokkal gyorsabb a játék, mint U18-ban, sokkal gyorsabban történik minden. Az eredmény tekintetében azt gondolhatnánk, hogy az előző mérkőzésen jobban játszottunk, pedig ez az állítás nem igaz. Most sokkal összeszedettebbek voltunk az első perctől kezdve, de kijött az a tapasztalatkülönbség, ami szerintem normális, hiszen az ellenfél játékosai és a mi játékosaink között nagyjából öt évnyi korkülönbség biztosan van. Ennek az életkorbeli differenciának köszönhetően sok apró hibát vétettünk, amikből a kapott góljaink is estek, de ezek a hibák kiküszöbölhetőek és elkerülhetőek a jövőben. Ezek mellett sok jó dolgot is láttam a jégen, amik bizakodásra adnak okot, hogy igenis jó irányba haladunk és fejlődünk, akár egy mérkőzésen belül is. Hétfőn Lettország felnőtt női válogatottjával nézünk szembe, hasonló elszántságot várok a lányoktól. A vacsora után megvolt a a videomeetingünk, ahol megnéztünk néhány hibát és figyelmetlenséget, amit javítanunk kell a lettek ellen és a jó kivitelezéseinkre pedig ráerősítettünk, úgyhogy elkezdtük a felkészülést hétfőre. ”