Magyarország?Fehéroroszország 5-3

Egy egészen kiváló harmadik harmaddal megérdemelten győzte le a “tartalékos” fehéroroszokat az alaposan megfiatalított magyar válogatott.

A magyar jégkorong-válogatott jégre lépő kerete tovább fiatalodott a csütörtöki mérkőzéshez képest. A kapuban Kiss Bence állt, és négy újoncot is avattunk. Ezúttal a belorusz nemzeti mezbe öltöztetett Dinamo Mologyecsno csapata volt az ellenfél, amelynek soraiban jó néhány korábbi és korosztályos válogatott, illetve KHL-veterán is ütőt ragadott.

A mérkőzés elején mintegy háromperces mezőnyjátékkal melegítettek a felek, ennyit kellett várni az első védésre, amely Borodulja nevéhez fűződött. A magyar csapat volt a kezdeményezőbb és a veszélyesebb, a 6. percben Becze kerülte meg a kaput, de amikor már éppen behúzta volna a korongot a ketrecbe, egy védő botja még odaért, az ismétlés pedig az oldalhálóban kötött ki. Alig egy perc múlva Szita közeli lövését védte a fehérorosz kapus. A 8. percben a semmiből vezetést szerzett a belorusz gárda: buli után Voronovhoz került a korong, ő pedig fordulásból, a bedobókör tetejéről zúdított a hosszú sarokba (0-1). A gól nem szegte kedvét a magyar válogatottnak, továbbra is többet támadtak, lövésből sem volt hiány, de vagy az irányzékkal akadt némi gond, vagy a háromszoros válogatott Borodulja volt a helyén. A fehérorosz gárda inkább csak kontrákat vezetett, igazán veszélyes helyzet nélkül. A magyar csapat került először előnybe a 14. percben, és bár több komoly lehetőség is adódott a mieink előtt, egyik sem ment be. A 18. percben Vincze szlalomozott át a védők között, de közelről a kapusba lőtt. Az utolsó szűk két perc fehérorosz előnyben telt, ám ennek méregfogát remek védekezéssel húztuk ki, Kiss Bencének mindössze egy közeli lövést kellett védenie.

A második harmad 12 másodpercnyi magyar hátránnyal indult, majd nem sokkal később fordult a kocka, és ezt az előny már gólra váltották a mieink: a 23. percben Odnoga a kapu mögül passzolt Terbócshoz, aki a lövése után a saját kipattanóját helyezte a hálóba (1-1). Teljes létszámban is dominált a válogatottunk, a fehéroroszok ritkán jutottak el a magyar kapuig, de ilyenkor sem okoztak túl nagy riadalmat. A következő magyar előny kimaradt, ettől a beloruszok felbátorodtak, így kiegyenlítettebb lett a meccs, majd a 31. percben ők jutottak fórhoz. Ebben eleinte voltak meleg pillanatok Kiss Bence kapuja előtt, utána viszont Terbócsnak volt egy sokat ígérő megugrása, de a kapus fejjel védett, nem sokkal később pedig Benk nagy löketét nyomta oldalra a mamuttal. Épp lejárt a hátrány, amikor Greckij oldalról korcsolyázott a kapu felé, majd a bedobópont közeléből nagy gólt lőtt (1-2). Gyorsan jött a válasz: alig két perc múlva Becze vitte be a korongot a támadóharmadba, a kapus előtt többen is elkorcsolyáztak, és ezt kihasználva, a lábak között bombázott a kapuba, megszerezve első gólját a magyar válogatottban (2-2). A hátralévő időben kétszer is előnyben játszhattak a mieink, ám ezekből nem sikerült gólt lőni.

A harmadik a játékrész elején még mindig kiállítások tördelték a meccset, és ebből a fehéroroszok jöttek jobban, amikor az 44. percben Greckij oldalról lőtt a magyar kapuba (2-3). A válasz ezúttal is postafordultával jött: két perc múlva emberelőnyben Mihály a bal szélen húzogatta a korongot, észrevette a másik oldalon üresen érkező Kiss Patrikot, aki a keresztpasszt kapásból vágta a kapuba (3-3), góllal debütált tehát nemzetiszín mezben. A kiállításvonatról továbbra sem volt leszállás, a 47. percben kis különbséggel mindkét válogatottból kiült egy-egy játékos a büntetőpadra, így 4 a 4 elleni játék következett, különösebb izgalom nélkül. Amikor kiegészültek a csapatok, megszerezték a vezetést a mieink: a belorusz védő rosszul szabadított fel, a korong a kapu pereméről éppen az oda érkező Németh Attila elé pattant, aki köszönte a lehetőséget, és magabiztosan mattolta Borodulját (4-3). Három perc múlva kettő volt közte: Láday lövése az egyik védő botján felperdült, áthullott a kapus fölött és a hálóban kötött ki (5-3), a Fehérvár védője is először volt eredményes a válogatottban. Az 52. percben Reisz és Karakulko rángatta meg egymást, de a páros kiállítás alatt nem változott az eredmény. Az utolsó percekben a magyar válogatott okosan játszva kontrollálta a játékot, sőt nem sokkal a vége előtt lőtt egy újabb gólt, de ezt szabálytalanság miatt nem adták meg a játékvezetők.

A fiatal magyar válogatott komoly karaktert mutatva háromszor egyenlített Fehéroroszország ellen, majd a harmadik játékrészben a maga javára fordította mérkőzést. Szombaton délután Olaszország ellen zárjuk a bledi tornát.