Magyarország?Szlovénia 1-4

A legkevésbé sem vallott szégyent a fiatal magyar válogatott a topligás játékosokkal felálló szlovén csapat ellen.

Az ezúttal alaposan megfiatalított magyar válogatott a bledi EIHC-tornán kezdésként a bivalyerős házigazdával találta magát szemben. A szlovénok ennek megfelelően kezdtek, 17 másodperc elteltével Rajnának már védenie kellett, nem sokkal később pedig Szita blokkolt nagy lövést. A következő cserékben viszont a mieink tartottak a korongot a hazai kapu előtt, még ha betalálni nem is sikerült. Egy perc múlva Sabolic óriási löketét nyomta oldalra mamuttal Rajna. Az 5. percben a junior Horváth Bálint szúrt bele egy centerezésbe a szlovén kapu előtt, de Kroselj számított rá. Rögtön ezután előnybe kerültek a hazaiak, ám a magyar csapatnak nem okozott gondot ennek kivédekezése. A harmad derekán enyhe fölényt harcoltak ki a hazaiak, sűrűbben követték egymást a kemény lövések, de Rajna magabiztos volt. A 11. percben a szlovén büntetőpad kapott vendéget, a fórt jól játszottuk meg, voltak is lehetőségeink, de az i-re nem sikerült feltenni a pontot. Az előny jót tett a magyar válogatott játékának, bátrabban kezdtek támadni, és így több veszélyt teremtettek a szlovén kapunál. A házigazdák a 17. percben futhattak neki másodszor a speciális játékuknak, és ezt már kihasználták. A hátsó palánknál lévő Kovacevic vette észre az üresen maradt Sabolicot, és a pontos passzt a csatár a hosszú sarokba lőtte (0-1).

A második 20 perc elején csaknem sikerült az egyenlítés: Pavuk szerzett korongot a támadóharmadban, próbálta kimozgatni a kapust, ám közeli lövését a hálóőr védte. Három perc múlva viszont már valóban bevettük a szlovén kaput. A ketrec mögött Kroselj állította meg a korongot, de a bárddal a tőle nem messze lévő Pavukhoz passzolt. A csatár a középen érkező Miskolczit hozta helyzetbe, aki nem is hibázott (1-1). Szinte rögtön jött a következő hazai létszámfölény, és bár nagyon veszélyes kombinációkat mutattak be, végül nem használták ki a fórt. Még egy perc sem telt el, ismét vezettek a szlovénok: Urbas szerzett korongot a magyar kapu mögött, középre passzolt, Rodman kapásból bombázott a hálóba (1-2). A 31. percben ismét a fehér mezes magyar csapat küldhetett átmeneti időre több játékost a jégre, de ezt a kevésbé jól sikerült előnyökhöz kellett feljegyezni, mert előbb Kovacevic, majd Verlic került gólhelyzetbe, Rajna továbbra is remekelt. Ezt követően hullámzó játékot láthattak a szurkolók, mindkét csapat megteremtette a maga lehetőségeit, eredmény nélkül. A mieink kifejezetten bátran támadtak, és a harmad hajrájában Kroseljnek kétszer is bravúrra volt szüksége, hogy megőrizze az egygólos szlovén előnyt. Az utolsó két perc viszont a szlovéneké volt, ekkor Rajnának kellett összeszednie mindent tudását.

A harmadik játékrész első percében ismét Rajna volt a főszereplő, másodpercek alatt háromszor is védett. A 43. percben ismét a szlovénoknál volt az emberfölény, amelynek második felében voltak igazán veszélyesek, Rajna azonban tartotta a csapatot. A lendület vitte tovább a kékeket teljes létszámban is, ekkor volt némi zavar a magyar védekezésben, de csak a kapusig. A harmad felénél sikerült kijönnünk a szorításból, vezettünk is pár támadást, de komoly riadalmat nem okoztunk a hazai védelemben. A következő magyar előnyt keményen kibekkelték. Az 55. percben megduplázták előnyüket a szlovénok: Sabolic oldalról, a palánk mellől passzolt középre Jeglichez, aki a bedobókörről kilőtte a hosszú sarkot (1-3). Az utolsó percekben a magyar csapat még indított egy utolsó rohamot, nem is álltunk messze a góltól, sőt volt pillanat, amikor már emelték a kezüket a játékosok, de a korong megállt a gólvonal előtt. A lefújás előtt nem sokkal Rajna helyett támadó lépett a jégre, ezt Pance használta ki egy elvesztett korong utáni közeli lövéssel (1-4).

Az újoncokat is avató fiatal magyar válogatott szépen helytállt a jóval tapasztaltabb szlovén nemzeti csapat ellen. Pénteken délután 4 órakor az Olaszországtól szűk vereséget szenvedő Fehéroroszország ? pontosabban a belorusz extraligás Dinamo Mologyecsno ? lesz az ellenfél.

fotó: Mudra László/MJSZ