Kane és Toews összesen 10 pontot szerzett

A Chicago párosa igazságosan megosztozott a pontokon. Győzni jár az Arizona Torontóba, Elias Pettersson visszatért.

13 gólos meccsen verte a Chicago a bajnok Washingtont, amely egymás után az ötödik vereségét könyvelhette el. A hazaiak 2-1-es vezetése után a csapatok kettesével ütötték a gólokat, egészen a 8-5-ös végeredményig. A nyolc hazai találatából Jonathan Toews 3+2-vel, Patrick Kane 2+3-mal vette ki a részét. Kane a három gólpasszal elérte az 555-ös határt, amivel a házi ranglista harmadik helyére lépett Doug Wilson elé. A fővárosiak mind az öt gólját hátvéd ütötte.

Hazai jégen kapott egy hetest az Edmonton a Carolinától. A Hurricanes 11 perc után már hárommal ment és az Oilers hiába szépített a következő hármat ismét a vendégek ütötték. A Carolinában négy játékos is három pontot szerzett, a meccs embere mégis Nino Niederreiter lett. A svájci játékos új klubjában a második mérkőzésén duplázott és nem mellesleg az 500. mérkőzését játszotta az NHL-ben.

niederreiter 500

A Metropolitan-csoport listavezetője, a New York Islanders magabiztosan verte az Anaheimet és egymás után az ötödik győzelmét szerezte. Az első harmadban Cal Clutterbuck öt perc alatt duplázott, Robin Lehner pedig mindössze 19 védéssel ért el shutoutot. Lehner az előző mérkőzésen a Capitalst nullázta le, így összességében 133 perce érintetlen a kapuja.

Elias Pettersson góllal, gólpasszal és győzelemmel tért vissza a Vancouverbe. A Calder-trófea első számú várományosa a Detroit ellen maga lőtte az elsőt, majd 2-1-es vendégvezetésénél előkészítette Bo Horvat gólját. Pettersson 39 mérkőzésen 44 pontot szerzett és 18 egységgel vezet a Colin White, Rasmus Dahlin kettős előtt.

Utolsó kilenc mérkőzéséből a nyolcadikat nyerte az Arizona a Leafs otthonában. 2-2 után a harmadik harmad derekán Vinnie Hinostroza törte meg a döntetlent, az utolsó percben pedig Lawson Crouse állította be a végeredményt egy üres kapus góllal. A Coyotes a legutóbbi hét találkozójából ötöt megnyert és ennek köszönhetően ismét 50%-on áll.