Marchessault-triplával nyert a Vegas

William Karlsson után ő a második a Vegas történetében, aki mesterhármast lőtt. Rantanen és Rask megsérült, Ekblad franchise-rekordot döntött.

A két kapus közötti különbség döntött New Jerseyben. A Devils 31-14-re nyerte a kapura lövéseket a Ducks ellen, mégis pont nélkül maradt, mert John Gibson 29 lövést védett, míg a másik oldalon Mackenzie Blackwood csak 11-et. A New Jerseyhez kapcsolódó hír, hogy a tavalyi szezon MVP-je, Taylor Hall nem lesz ott az All Star-mérkőzésen, helyette Kyle Palmieri képviseli a csapatot.

Hiába nyert kiütéssel a Colorado a Los Angeles ellen, az öröm nem lehetett felhőtlen. Az Avs ugyanis sérülés miatt elvesztette azt a Mikko Rantanent, aki duplázott a mérkőzésen, és 73 pontjával a kanadai tábla második helyén áll. A Colorado a hét góljából hatot a második harmadban szerzett, ez franchise-rekordbeállítás.

Carl Gunnarsson késői góljával nyert a St. Louis az Ottawa ellen. Mindkét csapat egyszer-egyszer került előnybe, mielőtt a bekk megszerezte győztes gólját. A Blues kapujában az újonc hálóőr, Jordan Binnington 28 lövést védett, mióta felhívták őt a farmból, a csapat ötből négy mérkőzést megnyert, és csak egyet bukott el a hosszabbításban.

A Rangers nyert Bostonban, így őrzi több mint három éve tartó veretlenségét a TD Gardenben. Az Original Six-meccsen a forgatókönyv ugyanaz volt, mint St. Louisban: mindkét csapat egyszer-egyszer vezetett, és végül Mika Zibanejad késői találata döntött. A svéd center zsinórban harmadszor szerzett győztes gólt, ez korábban csak Rod Gilbertnek sikerült a klubban még 1966-ban. A Bruins a mérkőzés mellett első számú kapusát, Tuukka Raskot is elvesztette, aki súlyos sérülést szenvedett Filip Chytillel való ütközésekor.

A Dallas simán nyert a Winnipeg ellen, ezzel négy vereség után szerzett ismét pontokat. A Jets a harmadik harmadban 21 másodperc alatt ütött kettőt, amivel visszajött a meccsbe, de Tyler Seguin emberelőnyös találata lezárta a nyitott kérdéseket. Érdekesség, hogy a kapitány Jamie Benn kikerült az első sorból Seguin és Radulov mellől, helyette Mattias Janmark játszott a bal szélen.

Esélyt sem hagyott a Flyers a hazai jégen játszó Montrealnak. Nolan Patrick duplázott és a győztes gólt lőtt, de a meccset végül a két kapus közötti különbség döntötte el. A Phillyben Carter Hart 94,3%-kal védett, míg a másik oldalon Antti Niemi 82,6%-kal.

A San Jose 2-2-ig bírta a Tampa tempóját, de ezután a Bolts rákapcsolt, zsinórban négyet vágott és otthon tartotta a pontokat. Akárcsak Montrealban, itt is döntő volt a kapusok teljesítménye, Vasziljevszkij 36, Jones 20 lövést védett. Steven Stamkos duplázott és három ponttal zárt, Nyikita Kucserov két gólpasszt adott, így 78 pontjával megerősítette vezető helyét a NHL kanadai tábláján.

Vincent Trocheck és Aaron Ekblad egy-egy góljával és gólpasszával, valamint James Reimer 37 védésével a Florida simán elhozta a pontokat a Nashville otthonából. Ekblad 62. emberelőnyös találatát ütötte a klubban, megdöntve Robert Svehla hátvédekre vonatkozó franchise-rekordját.

ekblad

Szoros meccsen nyert a Minnesota a Columbus ellen. A Wild az első harmadban másfél perc alatt ütött kettőt, majd innentől Devan Dubnykra bízta magát, aki csak egyszer kapitulált, és végül 19 védéssel zárta a találkozót. A Minnesotában gólpasszal debütált a néhány napja a Carolinától megszerzett Victor Rask.

Jonathan Marchessault volt a Vegas nyerő embere a Pittsburgh ellen. A kaszinóvárosban a Pens ütötte az elsőt, majd a következő hármat a Knights. A vendégek még visszajöttek egálra, de 3-3 után a hazaiak még négyet ütöttek, amiből a már említett Marchessault hármat vállalt.

A Calgary sima győzelmével zárult a Battle of Alberta. Az Edmonton elleni örökrangadón a Flames ütötte az első hármat, és ez elég biztosíték volt a sikerre. Mark Giordano három, Sean Monahan két ponttal zárt, Johnny Gaudreau egyet lőtt és egymás után a 11. mérkőzésén szerzett pontot, ami most éppen az NHL leghosszabb sorozata. Érdekesség, hogy legutóbb 1981 tavaszán fordult elő, hogy ha a szezon második felében találkozott a két gárda, akkor volt játékosa az első ötben a kanadai táblázaton. Most Connor McDavid és Johnny Gaudreau, 38 éve Wayne Gretzky és Kent Nilsson.