Két góllal ünnepelte 800. meccsét Mark Giordano

A Calgary hátvédje gólpasszt is adott, Aho-triplával nyert a Carolina, nagy verést kapott az Arizona és a Tampa, az Anaheim sorozatban 11. meccsét bukta.

A Calgary egy hetessel gázolt át a több sebből vérző Arizonán, amely az utóbbi két-három hétben a teljes szezonra elvesztette a Schmaltz, Grabner, Raanta, Dvorak négyest. A meccsen a duplázó Matthew Tkachuk és a három ponttal záró Mark Giordano vitte a prímet. A bekk 47 mérkőzésen 47 pontot szerzett, ezzel második a ligában a hátvédek között. A Calgary a 47. meccsén érte el a 30. győzelmét, ezzel beállította az 1988/89-es franchise-rekordot.

Vízilabda-eredmény született Columbusban, ahol a Jackets 12 gólos mérkőzésen verte a Rangerst. A New York-iak ütötték az elsőt, de 4-2-re és 6-3-ra már a hazaiak vezettek. Öt perccel a vége előtt a Rangers pillanatok alatt ütött kettőt, amivel egyre csökkentette a különbséget, de Nick Foligno második találata lezárta a találkozót. A Rangers az utolsó hét mérkőzéséből csak egyet nyert meg.

A Hurricanes hazai jégen, mindenfajta erőfeszítés nélkül verte a Predatorst. A Carolina a mérkőzés derekán már 5-1-re is vezetett, így a találkozó második felében csak az volt a kérdés, hogy Sebastian Aho megszerzi-e a harmadik gólját. Ez három perccel a befejezés előtt összejött neki emberhátrányban, így karrierje második mesterhármasának örülhetett. A Canes az utolsó nyolc mérkőzéséből hetet megnyert.

aho

A Winnipeg hosszabbítás után nyert az Anaheim ellen, ami azt jelenti, hogy a kaliforniai klub tovább javította a negatív franchise-rekordot. A Ducks végig vezetett a találkozón, esélye volt a sorozat lezárására, de a végére összeomlott. A Jets öt perccel a befejezés előtt Ben Chiarot góljával egyenlített, a hosszabbításban pedig Bryan Little találatával visszalökte a szakadékba az Anaheimet. A Winnipegben góllal ünnepelte 200. mérkőzését Patrik Laine.

A Vancouver az utolsó negyedórában nyerte meg a meccset a Florida ellen, hiszen öt góljából négyet ebben a periódusban szerzett. A Canucks legjobbja a három ponttal záró Loui Eriksson volt. A győzelemmel a Vancouver ismét 50%-on áll.

Az Islanders már az ötödik percben hárommal ment a Tampa ellen, amivel lényegében el is döntötte a mérkőzést. A vége 5-1 lett, amiből Casey Cizikas és Cal Clutterbuck egy-egy góllal és gólpasszal, Thomas Greiss 38 védéssel vette ki a részét. A Tampa a mérkőzés mellett Victor Hedmant is elvesztette, aki lábsérülést szenvedett.