Bertuzzi-triplával nyert a Detroit

A Red Wings Minnesotából hozta el a pontokat. Új franchise-rekordot állított fel a Vegas és Panarin, óriási lejtőn a Colorado és a Philadelphia.

Hiába a fantasztikus MacKinnon, Rantanen, Landeskog trió, a Colorado az utolsó tíz mérkőzéséből a kilencediket vesztette el. A Canadiens az utolsó 11 percben lőtte mindhárom gólját, a győztes találatot Brett Kulak ütötte emberhátrányban, Carey Price 28 védéssel ért el shutoutot.

Akárcsak az Avs, a Philadelphia is a kilencedik zakót gyűjtötte be az utolsó tíz találkozón. A Flyers szoros meccsen kapott ki New Jerseyben, amelynek a vezére az egy gólt szerző és a győztes találatot előkészítő Nico Hischier volt. Mackenzie Blackwood és Carter Hart személyében mindkét oldalon újonc kapus állt a vasak között. Legutóbb 1987-ben fordult elő ilyen a két csapat mérkőzésén, amikor Craig Billington és Ron Hextall kapott helyet a kezdőben.

A Rangers Brooklynban nyert és nemcsak visszavágott az Islandersnek a két nappal ezelőtti hazai vereségért, de hét kudarc után története során először nyert a Barclay’s Centerben. A győztes gólt öt perccel a befejezés előtt Mats Zuccarello ütötte.

A Tampa az utolsó negyed órában darálta be a hazai pályán játszó Buffalót. A Sabres hiába vezetett kétszer is a Bolts három gólt lőtt az utolsó 15 percben. Nyikita Kucserov három, Steven Stamkos két ponttal zárt a találkozót, Louis Domingue 30 lövést fogott. A Tampa 10 meccset nyert a legutóbbi 11-ből.

A Boston a Toronto elleni idei négy mérkőzésből a harmadikat húzta be. A Bruins legjobbja az a Sean Kuraly volt, aki mindhárom gólban benne volt és karrierje során először szerzett három pontot egy mérkőzésen. Kuraly a második harmadban 2-1-es hazai vezetésnél egyenlített, öt perccel később pedig előkészítette David Pastrnák győztes gólját.

Szoros meccsen, a hosszabbításban nyert a Columbus Washingtonban. A bajnok 66 másodperccel a vége előtt Jevgenyij Kuznyecov révén mentette meg az egyik pontot. A győztes gólt Artyemij Panarin ütötte, akinek ebben a szezonban ez volt a negyedik gólja a hosszabbításban, amivel megdöntötte Seth Jones és Cam Atkinson franchise-rekordját.

panarin

Tyler Bertuzzi karrierje első mesterhármasával, Thomas Vanek duplájával és Dylan Larkin három gólpasszával nyert a Detroit Minnesotában. A Wild még vezetett 2-1-re a második periódus elején, de ezután beindult a Red Wings hengere és zsinórban négy gólt ütött. A Detroit három vereség után nyert ismét.

A Vegas nyert Chicagóban és ezzel egymás után a kilencedik mérkőzésén szerzett pontot, ami új franchise-rekord a másodéves klub történetében. Sokáig úgy tűnt, nem lesz meg a rekord, mert a Hawks kétszer is két góllal vezetett. Négy perccel a befejezés előtt azonban Paul Stastny egyenlített, a hosszabbításban pedig Shea Theodore eldöntötte a mérkőzést.

Jordan Binnington tartja jó formáját. A St. Louis egy hete hívta fel a farmból a kapust, aki három meccsen háromszor nyert és 97,4%-os hatékonysággal védett. Binnington a Dallas ellen 21 lövést fogott és az 50. percig hibátlanul védett. Mellette Vlagyimir Taraszenko emelkedett ki, aki a találkozó első és az utolsó gólját ütötte.

A San Jose legyőzte az Ottawát és ebben a szezonban először nyert hat meccset egymás után. Erik Karlsson nem szerzett pontot egykori csapata ellen, Brent Burns viszont kettőt is, aki egyet előkészített és győztes gólt lőtt. A San Jose az utolsó 17 találkozón a megszerezhető 34 pontból 28-at begyűjtött.

Az utóbbi hat idegenbeli találkozóját megnyerő Pittsburgh sorozata meglepetésre Los Angelesben ért véget egy sima vereség formájában. Jeff Carter három ponttal, Anze Kopitar egy duplával járult hozzá a Kings sikeréhez. A 38 védést bemutató Jonathan Quick 301. győzelmét szerezte, ezzel az amerikai kapusok listáján befogta a negyedik helyen álló Mike Richtert. A képzeletbeli dobogó három fokán Ryan Miller (374), John Vanbiesbrouck (374) és Tom Barrasso (369) áll.

A Coyotes nyert Edmontonban és másfél hónap után nyert ismét három meccset zsinórban. A meccs embere Conor Garland lett, aki 1-1 után emberelőnyben előnyhöz juttatta az Arizonát, majd az Oilers egyenlítő gólja után, megismételte ezt. Connor McDavid éppen vasárnap 22 éves és eddig 323 pontot gyűjtött. Ez minden idők hatodik legjobb teljesítménye Wayne Gretzky (640), Dale Hawerchuk (423), Sidney Crosby (397), Mario Lemieux (348) és Jimmy Carson (325) mögött.