Kazahsztán bent maradt az A csoportban

Dánia hat meccsből ötször gólt sem szerzett a junior-világbajnokságon, így 2014 óta először kiesett az elitből.

A délelőtt 9 órás kezdés nagy kihívás elé állította a csapatokat, és ehhez egyértelműen a kazahok alkalmazkodtak jobban. Alig 35 másodperc telt el a kezdő korongbedobás után, amikor az előző meccset is két ponttal záró Artur Gatyijatov passzát a csapatkapitány, Szajan Danyijar váltotta gólra. A kazahok négy perccel később másodszor is eltalálták a dán kaput, és ebből megszületett a második góljuk, ezúttal David Makuckij volt eredményes. A dánok kapust cseréltek, ami hátul megoldotta a problémáikat, de a gólínségen nem segített. Ebben persze nagy szerepe volt Gyemid Jeremejevnek is. A Barisz Asztana MHL-es farmcsapatának kapusa, akit a tavalyi divízió 1/A-s U18-as vb legjobb hálóőrének választottak, a kapujára érkező mind a 25 lövést hárította, ezzel shutoutot ért el. Újabb gólt ugyan a kazahok sem lőttek sokáig, de kétgólos előnyben erre nem is feltétlenül volt szükségük. Annál is kevésbé, mert a dánok gólképtelensége egész meccsen át kitartott. A dán szakvezetés három perccel a vége előtt minden mindegy alapon lehozta kapusát, de ebből Kazahsztán újabb gólt lőtt, nem is egyet, hanem kettőt, mindkétszer Gatyijatov révén, aki így 6 meccsen szerzett 5 góljával és 8 pontjával csapata legeredményesebb játékosa lett. A végén tehát 4-0-ra nyert Kazahsztán, és ezzel bent maradt. Az eredmény óriási csalódás Dánia számára, talán nem is elsősorban azért, mert így az elitben töltött öt év után ismét egy szinttel lejjebb küzdhetnek, hanem a mutatott teljesítmény miatt. Hat meccs jutott nekik ezen a világbajnokságon, egyszer sem kaptak négy gólnál kevesebbet ? még a kieső körben, a torna legfiatalabb csapatától sem ? összesített gólkülönbségük 3-34 lett, hatból ötször voltak gólképtelenek, a csoportkörben egyszer sem találtak be senkinek.