Ismét az SC Csíkszereda nyerte a román kupát

Izgalmas mérkőzésen az eseményeket végig kézben tartva védte meg a kupát a Sportklub, megszerezve első címét a szezonban.

Nem titkoltan mesterhármast szeretne elérni a Csíkszereda ebben az idényben, azaz mindent meg szeretne nyerni, ahol elindult. Az első alkalom az aranyérmek begyűjtésére advent negyedik vasárnapján érkezett el, a román kupa döntőjében a nagy ellenfél Brassóval kellett megmérkőzzenek.

Táblás ház várta a csapatokat a Vákár Lajos Jégcsarnokban, egy gombostűt sem lehetett leejteni. Ismerkedési szakaszra nem nagyon volt szükség, mindkét csapat pontosan tudta, kivel áll szemben, mik az erősségeik, gyengeségeik. A nézőtér túlnyomó többségének legnagyobb gyönyörűségére a Csíkszereda ? egészen pontosan Salló Alpár ? nyitotta meg a gólok sorát a 7. percben emberelőnyből. Bár a Brassó leheletnyivel aktívabb volt, többször tudta tesztelni Ónodit, az előny mégis kitartott a szünetig. Ám a 22. percben Cody Carlson távolról ? ugyancsak emberelőnyből ? nagy lövéssel egyenlített. A mérkőzés egyik kulcspillanata a 32. percben érkezett el. A csíkiak emberhátrányban korongot loptak és kapura törtek, Tőke elsőre hárított, de a kipattanót Taratuhin belőtte. A 46. percben egy gyors csíki támadás végén Panov volt eredményes, alig több mint két perc múlva Peretyagin ugyancsak 5 az 5 elleni játékban válaszolt, 3-2. A végjátékba egygólos csíki előnnyel érkeztek tehát a csapatok, és ez a szakasz a kék-fehéreknek sikerült sokkal jobban. A Brassó a felzárkózó gólja után nem sokkal összeszedett egy kiállítást, és hiába védekeztek sokáig jól, nem sokkal azelőtt, hogy kiegészültek volna, Rokaly Szilárd gólt lőtt, 4-2. Mivel a brassói támadások meddőek voltak, és kevesebb mint 3 perccel a rendes játékidő vége előtt Sulakovot kiállították a hazaiaktól, Greg Lindqvist megtette, amit ilyen esetben meg kell tenni. 57:43-nál időt kért, és lehívta kapusát. A húzás nem jött be, Becze Tihamér a saját harmadában korongot szerzett, és távolról kilőtte a brassóiak kapuját. 5-2-re nyert a Csíkszereda, és ezzel ahogyan tavaly, úgy idén is eltette a román kupát.