Magyarország?Fehéroroszország 1-8

Két szorosabb és egy súlyos vereséggel, pont nélkül, de rengeteg tapasztalattal tér haza a magyar válogatott a norvégiai EIHC-tornáról.

Csapatunk a torna utolsó mérkőzésén nagyon rövid pihenő után csapott össze a szintén két vereséggel álló fehéroroszokkal Lorenskogban. A kapunkban ismét Hetényi Zoltán állt, az első támadótrió nem öltözött, a sorok így néztek ki: Stipsicz, Pozsgai ? Szirányi, Láday ? Vokla, Szabó D. ? Varga, Gőz; Erdély, Sarauer, Becze ? Somogyi, Vas, Sárpátki ? Németh, Benk, Terbócs ? Miskolczi, Reisz, Szabó K.

A fehéroroszok aktívabban kezdtek a pontban délben kezdődött összecsapáson, de a magyar csapat is igyekezett állni a sarat, ennek jegyében két kiállítást is ki kellett védekeznie már az első tíz percben. Ellenfelünk mindenhonnan lőtt, Hetényi bravúrok sorozatát mutatta be. Majd a 13. percben megszereztük a vezetést, Terbócs a kapu mögül passzolt Gőzhöz, a bekk viszonylag távolról lőtt, 1-0. Utána megúsztunk még egy hátrányt, további helyzetek itt is, ott is voltak, ám egygólos előnyünk maradt, annak ellenére, hogy a kapura lövéseket a hivatalos statisztika szerint 23-7-re ők nyerték.

A második harmadban közel sem volt ekkora a különbség ebben a mutatóban, ám a gólok számában sajnos annál inkább. Az egyenlítő találatukat a 26. percben szerezték a Dinamo Minszkben is foglalkoztatott Parfejevec révén, míg a vezető góljukat az egykori óriási tehetség, a Toronto által draftolt Mihail Sztefanovics ? jelenleg a Junoszty Minszk gólgyárosa ? lőtte a 29. percben, aki a büntetőpadról visszatérve léphetett ki egyedül. Ezután nagyon elromlottak a dolgok. Gyemkov a 31., Remezov a 34., Litvinov a 38., Gavrusz a 39. percben talált be. Utóbbi ráadásul hátrányban szaladt el, Stipsicz csak szabálytalanul tudta akadályozni hátulról, a rávezetés pedig sikeresnek bizonyult, ezzel már 1-6 állt a táblán.

Az utolsó harmadra kapust cserélt Jarmo Tolvanen, bejött Vay Ádám, akinek a 43. percig sikerült megőriznie hálóját a góltól, Feoktyisztov azonban távolról megtalálta a rést, 1-7. Ezután kétszer kerültünk emberelőnybe, de nem tudtuk kihasználni egyiket sem. Az 54. percben a fehéroroszok belőtték a következőt is, ismét Sztefanovics volt a tettes. A legvégén még egyszer támadhattunk öt a négy ellen, de ismét csak hiába, maradt az 1-8.

Ez a mérkőzés nem sikerült, amiben nyilván szerepet játszott az extrém módon rövid pihenőidő is. A magyar csapat vb-felkészülésének következő fejezete februárban következik, amikor Szlovéniában lépünk majd jégre EIHC-tornán.