Magyarország?Ukrajna 9-3

Letette névjegyét a magyar juniorválogatott Tychyben: az első percekben kapott két ukrán gólra kilenccel válaszolt a csapat.

Második mérkőzését játszotta Tychyben a divízió 1/B csoportos világbajnokságon U20-as csapatunk. Számunkra nagyon rosszul kezdődött a találkozó Ukrajna ellen, hiszen alig telt el egy perc, amikor Morozov a saját harmadából elindulva vitte előre a korongot, már a magyar térfélen átjátszotta a védőjét, majd felvarrta a jobb felső sarokba (0-1). Sajnos a bekapott gól megfogta a mieinket, mivel szinte pontosan két perc múlva újra kapituláltak. A saját kék vonalukon adták el a korongot, Pereszunko pedig két védő szorításában is betalált a magyar kapuba (0-2). Lassan tért magához válogatottunk, de fokozatosan átvette a játék irányítását. A 12. percben aztán szépítettek is. Mihály Ákos cselezte be magát a kapu elé, lőni nem tudott, így okosan hátra passzolt, és Vas Márk a kék vonalról hatalmas gólt lőtt (1-2). Alig egy perc múlva gyors ukrán kontra futott a pályán, de szerencsére Sevcsenko közeli lövése a vasról kifelé pattant. Az utolsó öt percben mindkét gárda kivédekezett egy-egy emberhátrányt, ehhez az is kellett, hogy Kovács Dávid egy alkalommal hihetetlen bravúrral átérjen a másik oldalról, és védjen egy közeli lövést.

A második harmad elején gyors ide-oda játék folyt, mindkét oldalon komoly helyzetekkel. Kimaradt egy magyar előny, majd a csapatok nagy rohanásba kezdtek, szinte nem is töltöttek, csak tüzeltek. A védelmek ebben az időszakban nem jeleskedtek, így mindkét kapusnak volt dolga, tették is becsülettel. A 28. percben a következő emberlőnyét gólra váltotta a magyar csapat. A fórból már csak 11 másodperc volt hátra, amikor Császár Hunor a bedobókörből lopta magát közelebb a kapuhoz, a védők későn támadták, a korongot szép mozdulattal lőtte a hosszú felső sarokba (2-2). A magyar juniorok remek védekezéssel ölték meg az ukránok emberelőnyét, majd a 32. percben átvették a vezetést. Gyors támadás végén az első ziccer még kimaradt, utána viszont Vértes Nátán az alapvonalról remekül vette észre a kapu felé robogó Péter Andort, aki a pontos passzt egyből a hálóba vágta (3-2). Lendületbe jött a magyar válogatott, beszorította ellenfelét, és öt perc múlva meg is duplázta előnyét. Seregély Máté kék vonalas lövése kipattant az ukrán kapusról, Papp Kristóf elé, aki elhúzta a pakkot a hálóőr mellett, és a kapuba emelt (4-2). Szűk két perccel a vége előtt egy tanítani való magyar kontra végén Péter Donát talált be (5-2). Ebben a húsz percben 26 lövés zúdult az ukrán kapura.

A harmadik játékrészre kapust cseréltek az ukránok, akit nagyon hamar felavattak a magyar csatárok. Mindössze 52 másodperc pörgött le az órán, amikor Péter Andor a bedobókörből két védő között tette át a korongot a kapuvas mellett álló Horváth Bálintnak, aki közelről nem hibázott (6-2). A magyar gólvonaton ekkor már nem volt fék, másfél perc múlva ismét az ukrán kapuban táncolt a pakk. Madácsi Benedek harcolt meg a korongért a hátsó palánknál, középre passzolt, és Császár Hunor magabiztosan mattolta a kapust (7-2). A magyarok domináltak, még az is belefért, hogy egy félperces dupla fórt, majd a szimpla előnyt is kihagyták. Ezt követően is a mieink játszottak fölényben, ám ekkor már több hiba csúszott a kombinációkba. Így is sikerült növelni az előnyt az 57. percben, amikor Kovács Alex a kék vonalról hatalmas bombát eresztett meg a felső sarokba (8-2). Mindössze 19 másodperc múlva Pereszunko indult el a félpályától, megkerülte a védőjét, elkorcsolyázott keresztbe a kapus előtt, majd az üresen maradt hálóba emelt (8-3). Két perc sem volt hátra a lefújásig, amikor Kreisz Brúnó és Kozacsuk öklözött egy jót, mind a ketten 5+20 perccel mehettek zuhanyozni. És még maradt slusszpoén a végére is: 25 másodperccel a végső dudaszó előtt Papp Kristóf fordulásból lepókhálózta a bal felső sarkot (9-3). A magyar válogatott ezzel alaposan visszavágott a csütörtöki felkészülési mérkőzésen elszenvedett vereségért.

A játéknapon még két mérkőzést rendeztek. Elsőként Szlovénia 5-3-ra legyőzte Japánt úgy, hogy az első harmad után még 2-1-re vezettek a távol-keletiek, negyven perc után pedig 2-2 állt a táblán, délnyugati szomszédaink a végjátékban tették biztossá sikerüket. A második találkozón a hazaiak 3 pontért mentek jégre az olaszok ellen, ám végül egyet sem tudtak eltenni. Az olaszok a nyitó játékrészben vezetést szereztek, majd az utolsó felvonás közepéig nem esett gól, amikor is 0-2-re módosult az állás. A lengyelek kapuslehozatalos szituációban szépítettek fél perccel a vége előtt, majd mentek ugyanígy az egyenlítésért, ám ekkor már az olaszok értek el újabb találatot, így lett 1-3 a vége.

Két forduló után Magyarország az élre állt, jobb gólkülönbséggel vezet az ugyancsak hibátlanul 6 pontot Szlovénia előtt. A lengyeleknek és az olaszoknak 3-3 pontjuk van, Japán és Ukrajna egyelőre 0-n maradt. Hétfőn szünnapot tartanak, kedden 13 órától az olaszok ellen folytatjuk.