A Tampa megállította a Buffalót

A Sabres zsinórban 10 győzelem után kapott ki, mérföldkőhöz ért Laine és Tortorella, a Boston visszavonultatta Middleton számát.

Óriási mérkőzésen verte a Tampa a Buffalót, amelynek köszönhetően a két csapat helyet cserélt az Atlantic-csoport élén. Négyszer cserélt gazdát a vezetés, utoljára 4-4-es állásnál, öt perccel a befejezés előtt, Cedric Paquette révén.

A játéknap egyetlen szétlövését a Bruins nyerte az Islanders ellen. Ahogy a rendes játékidőben, úgy a rávezetések során sem potyogtak a gólok. Mindössze egy született a negyedik körben, Ryan Donatónak köszönhetően. A meccs előtt a Boston visszavonultatta Rick Middleton 16-os számát.

A Minnesota elleni győzelemmel ünnepelte 1200. alapszakasz-mérkőzését John Tortorella, a Columbus mestere. A Wild két gólja keretbe foglalta a Jackets négy találatát, amelyek 19 perc leforgása alatt születtek.

tortorella

Az Ottawa visszavágott a Rangersnek a Gardenben elszenvedett két nappal korábbi vereségért. Matt Duchene egy gólt lőtt és egyet előkészített, Craig Anderson 27 védéssel ért el shutoutot.

A nap másik hibátlan kapusteljesítményét a Coyotes hálóőre, Adin Hill produkálta, aki 29 védéssel először nullázott karrierje során. Hill mellett a kétpontos Nick Schmaltz emelkedett ki, aki a napokban került a Chicagóból az Arizonába.

A szoros eredmény ellenére simán nyert a Winnipeg a Chicago ellen. A Jets 2-2 után következő öt gólból négyet szerzett, így az is belefért, hogy az utolsó percekben kiengedjen. Blake Wheeler és Mark Scheifele három gólpasszt adott, Nikolaj Ehlers karrierje harmadik tripláját szerezte, Patrik Laine kettőt lőtt, így minden idők negyedik legfiatalabb játékosa lett, aki elérte a 100 gólos határt.

Edmontonban a Los Angeles még visszajött kétgólos hátrányból, de Oscar Klefbom késői emberelőnyös góljával behúzta a meccset az Oilers. A mérkőzésen eredményes volt az a Jesse Puljujarvi, akit Ken Hitchcock hívott fel a farmból a napokban, és második mérkőzését játszotta az új edző regnálása alatt.

A Vegas legyőzte a Vancouvert, és ebben a szezonban először épített ötös győztes sorozatot. Akárcsak a Kings, a Canucks is visszajött mínusz kettőről, de a hajrában William Karlsson emberhátrányos találata eldöntötte a meccset. https://mega888official.com