A Hokiklubnak nagyon fontos lenne nyernie

Az Erste Liga keddi játéknapja egy mérkőzésből áll, a Vienna Capitals II fogadja a Hokiklub Budapestet.

Ezt a találkozót eredetileg szeptemberben kellett volna lejátszani, ám a bécsi csarnok jege leolvadt – nem csupán hazánkban fordulhatnak elő jégmizériák –, így több utánpótlásmeccs mellett az Erste Liga-összecsapást is el kellett halasztani. A mindenki számára megfelelő dátum november 27. lett, így ma pótolhatják a csapatok, amit akkor kihagyni voltak kénytelenek.

Az alsóházi rangadó igazi hatpontos meccs. A bécsiek 17 ponttal a kilencedik helyen állnak a tabellán, a HKB 6 egységgel lemaradva a tizedik. Mivel a budapestiek egy meccsel kevesebbet játszottak, így ha kedden nyerni tudnának az osztrák fővárosban, a három pontra olvadó különbség révén lőtávolon belülre kerülnének riválisukkal szemben. A két csapat eddig kétszer játszott egymással, mindkét mérkőzésre Budapesten került sor, a szezonnyitón a bécsiek nyertek 5-3-ra, október 12-én a vendéglátók győzedelmeskedtek 6-3 arányban. Az első meccs kulcsa egy ötperces kiállítás volt, amely alatt a bécsiek háromszor is mattolták a HKB védelmét, lényegében eldöntve a mérkőzést. Másodjára 4-1-re elhúzott a budapesti csapat, a Vienna egy gólra felzárkózott, majd az 58. percben a kapusát is kénytelen volt lehozni, ami megbosszulta magát, Orbán Attiláék még kettőt ütöttek.

DHKBRA 16_17

Ez volt az egyik győzelmük a háromból, ezenkívül egyszer a Schiller-Vasast, egyszer a Fehérvári Titánokat kapták még el. Emellett kétszer raboltak pontot, szintén a Titánoktól és a Vasastól. A nagyok ellen nem sok sót ettek meg, az UTE-tól egyszer 5-4-re kaptak csak ki, a Csíkszereda és a DEAC egy-egy alkalommal két góllal tudott nyerni ellenük. A bécsiek öt rendes játékidős és egy hosszabbításos győzelemmel állnak, a HKB mellett a Vasas, a Gyergyó és a Titánok skalpját gyűjtötték be, de megszorongatták a Fradit (4-5) és az UTE-t is (2-4).

Mindent összevetve a bécsiek eddig nem mutattak sokkal többet, mint a Hokiklub Budapest, talán több szerencséjük is volt, miközben a budapestieket a sérülések érzékenyebben érintették. Az egymás elleni mérkőzések mindenesetre kiemelten fontosak számukra. Külön is érdemes lesz figyelni Szappanos Dávid és Timo Hiltunen párharcára: Szappanos 22 meccsen 20 pontot szerzett, míg Hiltunen 23 mérkőzésen 23-nál jár. Kettejük közül a finn várja jobb formában a találkozót, ő legutóbbi 9 meccsén 12 pontot szerzett, igaz, a jászberényi születésű csatár is pont/meccs tempó közelében termelt. Eddigi két meccsük meglehetősen gólgazdagra sikerült, összesen 16 találat esett, a kulcs tehát a védekezés lehet kedden késő este. A mérkőzés szokatlan időpontban, 20:50-kor kezdődik.

Vienna Capitals II–Hokiklub Budapest 2-6

A magyar csapat első sorának parádés teljesítményével kiütötte a mindössze tizenhárom mezőnyjátékossal felálló bécsieket.

Három teljes sort sem volt képes nevezni a szeptemberről erre a keddre halasztott meccsére a Vienna Capitals farmcsapata. Két kapus mellett négy védő és három támadótrió várta a teljes fegyverzetben érkező tabellaszomszédot, miközben Likas Piff és Kittinger a Bolzano ellen megvívott EBEL-összecsapáson kapott feladatot. Az első játékrészben a lövésstatisztika hazai fölényt mutatott ugyan, a vezetést mégis a Hokiklub Budapest szerezte meg, elsőre és másodjára is. Köllő Roland találatára még volt válasza a Viennának, Petresére viszont már nem. A második játékrészben két újabb gólt lőttek a vendégek, előbb Jancsó emberhátrányban, majd Orbán Attila egyenlő létszám mellett, 1-4 állt a táblán a második szünetben. A harmadik játékrészben bebiztosították sikerüket a juharlevelesek: Szappanos a 45., Satek az 53. percben volt eredményes – előbbi ismét csak hátrányból, utóbbi kettős fórból –, és bár az 1-6-on még kozmetikázott egy aprót Schlögl a végén, ennek nem volt már sok jelentősége. A Hokiklub a fölényes győzelemmel – melynek során minden gólt más játékos szerzett, miközben Orbán, Satek és Szappanos +3-mal zártak – 3 pontra megközelítette a Viennát az Erste Liga-táblázaton.

orbana-kmh-hkb

Erste Liga, Albert Schultz-Eishalle, 86 néző. Játékvezetők: Gangel, Gangel, Sindel, Molnár.
Myllykoski: 80,0% (Lichtenecker)
Kiss: 95,3% (Hajek)