Mérföldkőhöz ért Thornton és Karlsson

A center a 400. gólját, a bekk a 400. gólpasszát szerezte. Mike Hoffman utolérte Burét, Wilson visszatért.

A nap meccsét San Joséban játszották, ahol a Sharks fordulatos csatában nyert a Nashville ellen. Az első harmadban hármat ütött a San Jose, amire néggyel válaszolt a Predators a harmadik harmad elejéig. A játékrész közepén azonban a Sharks 13 másodperc alatt fordított Joe Pavelski és Joe Thornton góljaival. Big Joe ezzel a találattal igen elit társaságba került: Howe, Messier, Jagr, Francis, Bourque és Yzerman után ő a hetedik játékos, aki 400 gólt lőtt, 1000 gólpasszt adott és 1500 mérkőzésen lépett jégre.

thornton 400

A tavalyi év MVP-je, Taylor Hall idén először szerzett négy pontot egy mérkőzésen. Hall a Pittsburgh elleni összecsapáson két-két góllal és gólpasszal mind a négy találatból kivette a részét. A Devils három zakó után nyert ismét, a Pens mindössze három pontot szerzett az utolsó hét meccsén.

A Vancouver hiába vezetett Brooklynban, az Islanders gond nélkül fordított, és otthon tartotta a pontokat. Tom Kuhnhackl duplázott, Jordan Eberle egy gólpassz mellett győztes találatot szerzett. Akárcsak a New Jersey, az Islanders is három vereség után nyert újra.

A Florida nyerni tudott Philadelphiában, ezzel zsinórban az ötödik sikerét jegyezte. Roberto Luongo 30 lövést védett, Mike Hoffman gólpasszt adott, amivel egymás után a 13. meccsén szerzett pontot, így beállította Pavel Bure 2000-ből származó klubcsúcsát.

Szoros meccsen 2-1-re nyert a Buffalo is a Tampa ellen. Carter Hutton 29 védéssel járult hozzá az egymás utáni harmadik győzelemhez. A Sabres kapusát a szerencse sem hagyta el, három másodperccel a befejezés előtt a vas mentette meg Kucserov lövésénél.

Utolsó nyolc mérkőzéséből a hetedik nyerte a Detroit. A Red Wings azt az Arizonát verte, amely mióta elvesztette a kapusát, Mike Smith-t, öt mérkőzésből négyet elvesztett. A Red Wingsben Jimmy Howard nyolc percre volt a shutouttól, Mike Green három pontot szerzett.

Góllal és győzelemmel tért vissza végül 16 mérkőzésig tartó eltiltásából a washingtoni Tom Wilson. A Minnesota elleni összecsapáson nemcsak ő került a középpontba, hanem a hátvéd Dimitrij Orlov is, aki két gólja mellett egyet előkészített.

Az Edmonton 2-2 után állva hagyta a Montrealt, zsinórban négyet ütött, így négy vereség után nyert ismét. Az Oilersben Leon Draisaitl és Connor McDavid három pontot szerzett, utóbbi három gólpassz formájában.

Egyoldalú meccsen nyert a Toronto Los Angelesben. Nazem Kadri két gólt, John Tavares három pontot tett a közösbe. A Leafs idei nyolc idegenbeli mérkőzéséből a hetediket nyerte meg.