Mike Hoffman bombaformában

A Florida csatára egymás után 12. meccsén szerzett pontot, Wheeler mérföldkőhöz ért, Tyson Barrie Rob Blake mellé lépett.

A Minnesota szoros meccsen győzött St. Louisban, ezzel az utolsó 12 meccséből a 10-et nyerte meg. 2-2 után a mindent eldöntő találatot Mikael Granlund ütötte a harmadik harmad közepén.

A Florida a második harmadban döntötte el az Ottawa elleni összecsapást, amikor 15 perc alatt ötször mattolta a Senators védelmét. A Panthersben Aleksander Barkov duplázott, Mike Hoffman két gólpasszt adott, egymás után a 12. meccsén szerzett pontot.

Washingtonban szakította meg a négymeccses nyeretlenségi sorozatát az Arizona. Alex Galchenyuk és Richard Panik góllal és gólpasszal zárt, Darcy Kuemper 38 lövést fogott. A Coyotes két emberhátrányt is kivédekezett, ezzel 92%-ra emelte a hatékonyságát emberhátrányban.

Mark Scheifele és Blake Wheeler összesen öt ponttal, Connor Hellebuyck 34 védéssel járult hozzá a Winnipeg könnyed győzelméhez a New Jersey ellen. Wheeler két gólpasszt adott, ezzel ő lett a Jets történetének első játékosa, aki az Atlantából Winnipegbe költözés óta 500 pontot tudott szerezni a csapatban. A zsinórban harmadszor bukó New Jersey Nico Hischier-t is elvesztette sérülés miatt.

A Vegas simán kikapott története 100. mérkőzésén Bostonban. A Bruinsban Jaroslav Halak 37 lövést védett, Jeremy Lauzon karrierje első gólját lőtte, David Pastrnak ellenben idén a 16.-at, amivel megerősítette első helyét a NHL-ben.

Joe Pavelski volt a San Jose nyerő embere a Calgary ellen. A Sharks centere két gólpasszal és egy góllal mindhárom találatból kivette a részét. A hazaiaknál Logan Couture 600. meccsét játszotta, a vendégeknél Sean Monahan a 300. pontját szerezte.

A Mikko Rantanen, Carl Soderberg, Tyson Barrie hármas minden tagja egy-egy góllal és gólpasszal járult hozzá az Edmonton legyőzéséhez. Rantanen már 26 egységnél jár, és továbbra is vezeti az NHL pontlistáját. Barrie a 62. gólját ütötte a Colorado mezében, ezzel a Nordiques/Avalanche örökranglistáján feljött a harmadik helyre, Rob Blake mellé. Az élen Sandis Ozolins áll 72 góllal, a második John-Michael Liles 68 találattal.