Jonathan Bernier 52 lövést védett

A Detroit ezzel nyert Carolinában, Pastrnak triplázott a Leafs ellen, jubileumi meccsen győzött az Ottawa, 7 csapat is fordítani tudott.

A Columbus kétszer annyit lőtt kapura, mint a New York, mégis csak egy pontot szerzett saját közönsége előtt. A Rangers Jimmy Vesey büntetőjével szerezte meg a győzelmet a szétlövések ötödik körében, és ennek köszönhetően a szezonban először pozitív a mérlege. A Jacketsben Seth Jones három gólpasszt adott.

Fantasztikus hajrával nyert a Buffalo a Vancouver ellen. A Canucks kétgólos előnyben volt bő két perccel a befejezés előtt, de a Sabres Jeff Skinner és Sam Reinhart góljaival egyenlített, majd a rávezetések során Casey Mittelstadt találatával a pluszpontot is otthon tartotta. A Buffalo több mint nyolc éve nem nyert meccset mínusz 2-ről az utolsó öt percben.

Óriásit küzdött a Nashville azért, hogy továbbra is hibátlan maradjon vendégként. A Predators az utolsó harmadban először ledolgozta kétgólos hátrányát, majd a Stars újabb vezetése után ? kevesebb mint egy perccel a befejezés előtt ? Roman Josi góljával kiharcolta a ráadást. A győztes találatot végül Mattias Ekholm érte el a hirtelen halál felénél. A Nashville nyolcadik meccsét nyerte vendégként, és ha a következő kettőt is behúzza, beállítja a Buffalo 2006-os NHL-rekordját.

A Buffalo és a Nashville mellett az Ottawa is megküzdött a pontokért története 1000. idegenbeli találkozóján. A Tampa kettővel ment a harmadik harmad kezdetén, de a Sens négy gólt ütött a záró etapban. Bobby Ryan és Matt Duchene egyaránt 1+2-vel zárta a meccset.

A Philadelphia lökte tovább a lejtőn az egymás után a hetedik vereségét begyűjtő és ezúttal gólt sem szerző Chicagót. A Flyersben Brian Elliott 33 lövést védett, Sean Couturier és Claude Giroux három pontot szerzett. Az edzőváltás egyelőre nem jött be a Blackhawksnál.

David Pastrnak lesimázta az Original Six-rangadót a Toronto ellen. A Boston szélsője egy gólpassz mellett mesterhármast ütött, ennek köszönhetően a Leafs elleni karrierstatisztikája 1,42 pont/meccsre nőtt. A Boston kapujában Jaroslav Halak kereken 40 lövést fogott.

Boston Bruins v New Jersey Devils

A nyáron Vegasba került Max Pacioretty pont nélkül és vereséggel tért vissza a Bell Centerbe. A Montreal először ledolgozta kétgólos hátrányát, majd amikor a Knights visszavette a vezetést a harmadik harmadban, a játékrész közepén két gyors góllal eldöntötte a meccset. A Canadiensben Andrew Shaw duplázott, Tomas Tatar győztes gólt lőtt.

Hátrányból nyert a Florida is az Islanders ellen, miután 1-2 után zsinórban három gólt ütött. Az egyenlítő gólt az a Mike Hoffman szerezte, aki egymás után 11. meccsén volt pontszerző. A Florida történetében csak Pavel Burénak volt ilyen sorozata, neki háromszor is.

Öt vereség után az Arizona ellen szakította meg rossz sorozatát a Pittsburgh. Sidney Crosby és Dominik Simon egy-egy góllal és gólpasszal zárt, Casey DeSmith 39 lövést védett.

A Detroit volt a játéknap hetedik csapata, amely hátrányból tudott nyerni. A Red Wings Carolinában vendégszerepelt, ahol először Anthony Mantha duplájával egyenlített a harmadik harmadban, majd a rávezetések során Frans Nielsen góljával a pluszpontot is megszerezte. A Red Wings kapujában Jonathan Bernier 49 lövést védett, majd még hármat a rávezetések során.

Már a 3. percben kialakult a végeredmény a Los Angeles?Calgary meccsen, amikor Travis Hamonic megszerezte a vendégeknek a vezetést. A Flames kapujában David Rittich 21 védéssel ért el shutoutot.