Komáromy Botond 15 meccs után 16 pontos

Magyar utánpótlás-játékosok a nagyvilágban, heti körkép.

Egymással mérkőztek a magyar érdekeltségű csapatok a német DNL-ben. Az Eisbären Berlin az Augsburgot fogadta, a pontok igazságos elosztásra kerültek. Az első meccset a vendég bajor együttes nyerte 5-4-re, másnap a fővárosiak revánsot vettek, 6-2-vel küldték haza ellenfelüket. A magyar játékosok villogtak: az első meccsen a berlini Kánya Tamás 1+1-et, az augsburgi Péter Donát egy gólt, Szűcs Ádám 1+2-t ért el. A második találkozón mindhárman egy-egy gólpasszal segítették csapataikat. Kánya 9 (19 meccs), Péter 16 (17 meccs), Szűcs 10 (10 meccs) pontos a bajnokságban, a Berlin negyedik, az Augsburg hatodik.

Két pontot szerzett múlt héten a svéd SuperElitben a Rögle. Horváth Bálint csapata a Malmö Redhawks ellen otthon nyert hosszabbításban 2-1-re, a Karlskrona vendégeként 3-1-re kikapott. A második soros magyar center neve mellett 17 találkozó után 8 egység áll. A Rögle kicsúszott az első ötből, már csak hetedik.

Egy osztállyal lejjebb, az U20 Elit keleti csoportjában a Wings 3-0-ra kikapott az Almtuna vendégeként, otthon azonban magabiztosan, 6-3-ra verte a Nackát. Kemény Patrik játszott, a második mérkőzés harmadik hazai találatát jegyezte. Kemény ezzel 13 meccsen már 6 gólnál jár, a Wings kilencedik a csoportban.

A déli divízióban a Boräs 3-2-re kikapott a Mariestad pályáján, majd otthon 3-0-ra elpáholta a Grästorpot. Az U18-ból feljátszó Kozma Dávid mindkét meccsen jégre lépett, az elsőn gólt szerzett, ez volt idei harmadik találata. A Boräs utolsó.

Az U18 első osztályának déli csoportjában a Flemingsberg 5-2-re győzött a Täby jégpályáján, ám az Almtunával otthon nem bírt, 2-6 lett a vége. A győztes meccs végeredményét Fajcsák Tamás állította be üres kapura, előtte a második gólnál asszisztot jegyzett. A 12 együttest számoló csoport tizedikje a Flemingsberg.

Véget ért az SCL Young Tigers jó sorozata a svájci Elite A-ban. A langnaui székhelyű klub az Ambri-Piottától otthon 4-1-re, a Davos pályáján 6-4-re maradt alul. Kovács Dávid a második mérkőzésen védte a SCL kapuját, 5 gólt kapott, az utolsó találat üres kapura esett. Kovács gólátlaga 2,66-ra romlott. A GCK Lions egy fokkal jobb hetet tudhat maga mögött, mert bár a Genéve vendégeként 5-3-ra kikapott, a Luganót otthon hosszabbítást követően 1-0-ra verte. Révész Marcell és Falus Ádám is játszott, pontot nem szereztek. Az SCL Young Tigers második, a GCK Lions nyolcadik.

A finn B-nourten Mestis 3-as csoportjában a HJK 7-5-re verte a Nikkaritot, majd a K-Vantaa vendégeként 9-3-ra zakózott. Az első meccsen Szolga Bertalan mesterhármast ütött, illetve gólpasszal is segítette csapatát, majd a K-Vantaa ellen egy gólig jutott. A 18 éves csatár 6 meccs alatt 7+2-nél tart, a HJK ötödik a 7-es csoportban.

Gólgazdag mérkőzéseket vívott az Okanagan Red az osztrák bázisú EBJL-ben. A Ferencvárost 15-0-ra, az Újpestet 5-2-re verték otthon, míg a Volán épphogy győzni tudott náluk, 4-5 lett a végeredmény. Komáromy Botond a Fradi ellen 2+3-mal, a Fehérvár ellen 1+1-gyel végzett. Az FTC ellen Simon János védte az osztrákok kapuját, gólt nem kapott, a másik két mérkőzésen a cserepadon ült. A Fehérvár ellen visszajátszott az EBYSL-ből Mesterházy Bálint, ám nem tudott pontot szerezni. Komáromy 15 meccs után 16 ponttal áll. Az Okanagan harmadik az A jelű csoportban.

Halász Béni védte az EBYSL-es Linz kapuját a Bécs otthonában. A magyar kapus hiába fogott 24 lövést, négyszer tehetetlen volt, csapattársai csak egyszer voltak eredményesek, így a Blackwings 4-1-es vereséget szenvedett. A Linz hetedik az A csoportban.

Papp Kristóf és az USHL-es Madison Capitols a Cedar Rapids RoughRiders vendége volt, és büntetőkkel 3-2-es vereséget szenvedett. Papp ?2-es mutatóval és egy kaput eltaláló lövéssel zárta a meccset. A Capitols továbbra is utolsó a konferenciában.

Az amerikai USPHL ligában a New Hampshire Junior Monarchs a múlt hétvégén két találkozót vívott: fogadták az Islanders Hockey Clubot, amely elvitte a pontokat (3-5), de a Boston Bandits ellen sikerült mindet otthon tartani (4-1). Pákozdi Bálint az első meccsen gólt szerzett, 13 találkozón 11+13-mal áll, a New Hampshire második az északi divízióban.