Magyarország–Nagy-Britannia 2-1

 

A magyar női U18-as válogatott sikerrel kezdte a sosnowieci tornát.

Magyarország női ifjúsági válogatottja az egy osztállyal lentebbi, divízió 1/B-s világbajnokságra készülő Nagy-Britanniával kezdte a sosnowieci négy nemzet tornát. A mérkőzés 13. percében hátrányba került csapatunk, sokáig 1-0-ra vezettek a szigetországiak, aztán előbb az 52. percben Pázmándi Zsófia passzából Strobl Lara egyenlített, majd 5 perccel később Gengeliczky Dorottya passzát csapatkapitányunk, Horváth Imola váltotta gólra. Magyarország 2-1-re győzött, a meccsen mindösszesen egyszer játszottunk emberhátrányban, míg három emberelőnyt kihasználatlanul hagytunk.

“Nagyon jó iramban kezdtük a mérkőzést, ennek ellenére az első gólt nem mi szereztük – mondta blogunknak Bedő Botond, a női ifjúsági válogatott szövetségi edzője. – Egy apró hibánkat kihasználva Nagy-Britannia jutott előnyhöz. Vezetésük egészen a harmadik harmad közepéig tartott, akkor sikerült egyenlítenünk, majd nem sokkal később beállítottuk a végeredményt.”

A sosnowieci női U18-as torna magyar érdekeltségű mérkőzései:

November 9., péntek, 15:30: Magyarország–Nagy-Britannia 2-1
November 10., szombat, 15:30: Magyarország–Spanyolország
November 11., vasárnap, 16:00: Magyarország–Lengyelország

A női U18-as válogatott novemberi kerete:

Név Csapat

Kapusok

Papp Bernadett Óbudai HA
Szabó Fruzsina MAC Budapest

Hátvédek

Faggyas Lilla Győri NEMAK ETO HC
Fecske Maja Ágnes Jászberényi JE
Gaitz Hanna Anett KMH Budapest
Gengeliczky Dorottya Győri NEMAK ETO HC
Márton Adél UTE
Márton Luca UTE
Timkó Blanka Ferencvárosi TC

Csatárok

Farsang Noémi Eszter Óbudai HA
Horváth Imola Ifj. Ocskay Gábor JA
Ivády Nina Óbudai HA
Losonci Zsófia Ferencvárosi TC
Metzler Regina Vasas SC
Papacsek Réka Ferencvárosi TC
Pázmándi Zsófia Kaposvári SI
Puskás Noémi KMH Budapest
Schmidt-Natkay Alíz KMH Budapest
Strobl Lara Katalin Vasas SC
Szelényi Nina MAC Budapest
Váradi Orsolya KMH Budapest
Véghelyi Dóra MAC Budapest

Cimkék: , , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
november 13., kedd
U18 14:55 UTEMIS 5-1VÉGE
U20 16:00 MISPEF 2-3 BVÉGE
EXL 17:00 O20MIS 1-8VÉGE
EBEL 18:45 AVSG99 6-7 HVÉGE
    • DIGI SPORT 2
november 14., szerda
U20 15:20 DHKKMH 5-3VÉGE
U18 17:20 KMHVAS 1-5VÉGE
U18 17:30 AVSOKW 5-2VÉGE
EL 18:00 UTEDEB 6-2VÉGE
EXL 18:00 DTVMAC 4-5VÉGE
EXL 18:00 MISDTR 3-2VÉGE
    • DIGI SPORT 1
EL 18:30 TITVC2 4-5VÉGE
U18 18:30 ETOMAC 1-6VÉGE
EL 18:40 HKBFTC 2-6VÉGE
EL 18:40 VASDAB 4-5 HVÉGE
november 15., csütörtök
U20 15:20 DHKAVS 1-5VÉGE
U18 15:50 PEFFTC 7-3VÉGE
U18 18:00 DABZEG 2-1 HVÉGE
U20 18:00 MACUTE 4-6VÉGE
U20 19:45 ZNOETO 9-2VÉGE
november 16., péntek
EL 17:30 BRAUTE 0-3VÉGE
EL 17:30 GYEHKB 6-4VÉGE
EL 17:50 VC2SCC 2-5VÉGE
EXL 18:00 MACMIS 4-2VÉGE
    • DIGI SPORT 1
EL 18:30 TITFTC 2-4VÉGE
U20 18:30 ETOMIS 7-6 HVÉGE
EL 19:30 DEBDAB 3-4 HVÉGE
november 17., szombat
U18 13:00 ETOAVS 
U18 13:50 VASMIS 
U18 14:00 ZNOMAC 
U18 15:45 UTEDHK 
EBEL 17:30 AVSDEC 
    • DIGI SPORT 2
U18 17:30 KMHOHA 
U18 18:00 FTCDAB 
U20 18:35 UTEKMH 
november 18., vasárnap
U18 12:30 OKWDHK 
U20 13:30 AVSMAC 
EL 16:00 BRAHKB 
EXL 16:00 NITMIS 
U20 16:20 KMMDHK 
EL 17:30 GYEUTE 
EL 17:30 TITSCC 
EXL 17:30 MACNZÁ 
    • DIGI SPORT 2
EL 18:30 DEBVAS 
Partnerünk