Magyarország?Dánia 5-6

Női válogatottunk az elmúlt évekhez hasonlóan drámai csatát vívott a skandináv együttessel, és akárcsak egy évvel ezelőtt, most is alulmaradt.

A Magyarország?Dánia mérkőzés előtt két másik találkozót is rendeztek a Vasas Jégcentrumban. A Szlovákia?Kína meccs programon kívül zajlott, 5-3-ra nyert északi szomszédunk. Norvégia és Franciaország összecsapása hosszabbításban dőlt el, a skandinávok kétgólos hátrányból felállva 4-3-ra győztek.

Az esti meccs első harmada a kapusokról szólt, Németh Anikó 11-szer, Lisa Jensen 8-szor védett, előbbi viszont egyszer nem tudott, Nicoline Jensen kihasználta a találkozó harmadik dán emberelőnyét. A második felvonásban  záporoztak a gólok: Pintér Lili 5 az 5 elleni és Dabasi Réka emberelőnyös találataival fordítottunk, ám 5 perccel később Josefine Persson duplájának köszönhetően újra Dániánál volt az előny. Ezt még egy fordulat követte, Jókai Szilágyi Kinga egyenlített, Gasparics Fanni pedig 4-3-ra módosította az állást. A következő csavar a mérkőzés végjátékában jött el, a vendégek sorozatban 3 gólt lőttek, Gasparics gólja csak arra volt elég, hogy kialakuljon a 6-5-ös végeredmény.

Magyarország szoros csatában maradt alul, legutóbb 2017 márciusában játszott barátságos meccset a két együttes, akkor Dánia 4-3-ra nyert túlórában Miskolcon, míg két évvel ezelőtt Pintér Lili utolsó percben lőtt góljával nyertük 4-3-ra. Az izgalmas meccset vegyük jó előjelnek, ugyanis mindkétszer kapott gól nélkül vertük őket később a világbajnokságon. Lányaink a csoport második helyén végeztek, szombaton Norvégia ellen zárják a tornát.

hunden-noi

Fotó: Somogyi Viktor

A budapesti hat nemzet torna programja:

November 7., szerda, 15:30: Franciaország?Szlovákia 2-3 h.
November 7., szerda, 19:00: Magyarország?Kína 5-0

November 8., csütörtök, 15:30: Norvégia?Szlovákia 1-2 b.
November 8., csütörtök, 19:00: Dánia?Kína 9-1

November 9., péntek, 12:30: Szlovákia?Kína 5-3 ? a torna eredményébe nem számít bele
November 9., péntek, 15:30: Norvégia?Franciaország 4-3 h.
November 9., péntek, 19:00: Magyarország?Dánia 5-6

November 10., szombat, 12:00: Franciaország?Kína, az ötödik helyért
November 10., szombat, 15:30: Magyarország?Norvégia, a harmadik helyért
November 10., szombat, 19:00: Szlovákia?Dánia, döntő