Kazahsztán?Olaszország 3-2

Pontveszteség nélkül nyerte meg a Roland Divatház Négy Nemzet Tornát a kazah válogatott.

A gyakorlatilag U25-ös csapattal érkezett közép-ázsiaiak gyors és kombinatív hokijával szemben az olaszok sem találták meg az ellenszert. Igaz ugyan, hogy a vezetést megszerezték a 10. percben, ám a kazahok még az első harmadban egyenlítettek emberelőnyben, egy nagy lövést követő kipattanó után pontos passzt kapott Grenc, csak a tátongó kapuba kellett továbbítania a pakkot. A második felvonásban egyértelműen az Universiadéra készülő gárda dominált, főként a rengeteg korcsolyázásnak köszönhetően, ám az újabb gólra a 40. percig kellett várni, ismét a Barisz Asztana harmadik-negyedik soros hokisa volt eredményes, 2-1. Az utolsó játékrészben igyekeztek mindent megtenni az egyenlítésért az olaszok, és ez úgy is összejött nekik, hogy igazi fölényre nem bírtak szert tenni: Lacedelli bombája utat talált Bojarkin kapujába a 45. percben. Ezt követően a kazahok voltak veszélyesebbek, és egy megpattanó lövésnek köszönhetően vissza is vették az előnyt, 3-2 az 55. percben. Újabb gól nem született, hiába hozták le hálóőrüket az olaszok, ennek csupán egy üres kapura elért kazah vas lett az eredménye.

Kazahsztán válogatottja ha ezúttal szűken is, de nyert, és 3 meccsből 9 ponttal megszerezte a tornagyőzelmet. Két nap alatt kiderült, hogy nem egyszeri fellángolás következménye volt az ellenünk aratott szerdai sikerük. ?Az most a célunk, hogy ütőképes csapatot építsünk a 2019. márciusi krasznojarszki Universiadéra ? mondta a torna előtt Jurij Mihajlisz, a kazah bajnokságban szereplő Nomad Asztana vezetőedzője, aki ezt a válogatottat is irányította most. ? Az egyetemisták világjátékán az 1994-es születésű és annál fiatalabb korosztályok játszhatnak, így a budapesti keretet is erre figyelve állítottuk össze. Mindeközben az U20-asok most nem jöhetnek számításba, hiszen készülnek a saját világbajnokságukra. Ezzel együtt természetesen minden mérkőzésen győzni szeretnénk Budapesten.? Nos: némi meglepetésre talán, de sikerült nekik. Mindenképp érdekes volt szembesülni azzal, hogy mekkora a mélysége a kazah jégkorongnak és az utánpótlásnak.

Olaszország egyelőre 3 ponttal áll a tornán, Magyarország és Dél-Korea 0-val, reméljük, hogy késő estére mi leszünk azok, akik felzárkózunk a kékekre.