Desjardins győzelemmel kezdett a Kings élén

A Los Angeles az állami rivális Anaheimet verte. Ryan O’Reilly mesterhármast ütött, három csapat is kétgólos hátrányból nyert.

Nehezen nyert a Toronto a Vegas ellen. A Maple Leafs minden harmadban egy gólt szerzett, a harmadikat üres kapura. Frederik Andersen 36 lövést védett. A Golden Knights elvesztette Erik Haulát, aki súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett.

A Rangers a második harmad vége előtt három perccel még kétgólos hátrányban volt, de a fennmaradó játékidőben négyet ütött és megfordította az Orginal Six-rangadót. Kevin Hayes három találatot készített elő, Neal Pionk a szezon egyik legszebb gólját lőtte. A Rangers egymás után negyedik győzelmét aratta.

Egymás után hatodszor ? utolsó 14 mérkőzésükből tizenegyedszer ? verte a Columbus a Dallast. A meccs legjobbja a 27 lövést hárító Szergej Bobrovszkij volt. A Blue Jackets remek csapatmunkát mutatott be: összesen 11 játékos szerzett pontot, és egy sem egynél többet.

Az Ottawa úgy nyert 7-3-ra a New Jersey ellen, hogy a 12. percben már kétgólos hátrányban volt. Az öt pontig jutó és karrierje 100 gólját szerző Mark Stone kapta össze a Senatorst, amely zsinórban hat gólt lőtt.

A Rangers és a Senators mellett a Red Wings is mínusz 2-ről nyert a Vancouver ellen, büntetőlövések után. Jimmy Howard 40 lövést védett, majd még hármat a rávezetések során, Dylan Larkin győztes büntetőt lőtt. A Vancouverben Elias Pettersson karrierje 10. meccsén a 10. gólját lőtte. Az elmúlt 99 évben ez csak a Don Murdoch, Dmitrij Kvartalnov, Robert Gaudreau hármasnak sikerült.

Egymás után ötödik vereségét gyűjtötte be a Carolina, amely ezúttal St. Louisban bukott el. Ryan O’Reilly karrierje első tripláját ütötte, Chad Johnson 38 lövést védett. A Hurricanes annak ellenére csúszik lefelé, hogy övé a legmagasabb kapura lövési (41,8) és a legalacsonyabb kapott lövési átlag (24,6).

Ryan O'Reilly

Nyikita Kucserov és Steven Stamkos 3-3 pontjával, valamint Andrej Vasziljevszkij 33 védésével magabiztosan nyert a Tampa az Edmonton ellen, és 23 pontjával átvette a vezetést az NHL-ben. Az Oilersben Connor McDavid nyolc mérkőzés után először nem szerzett pontot.

A Minnesota még visszajött kétgólos hátrányból San Joséban, de 3-3 után az utolsó 12 percben Barclay Goodrow góljára már nem tudott felelni. A Sharksban Marcus Sorensen három ponttal zárt, Joe Thornton 399. gólját lőtte 1499. mérkőzésén.

Sima győzelemmel debütált Willie Desjardins a Kings kispadján. A Los Angeles azt az Anaheimet verte, amely utolsó kilenc mérkőzéséből a nyolcadikat vesztette el. A Kings legjobbja az egy gólt szerző és kettőt előkészítő Ilja Kovalcsuk volt.