Jól mennek utánpótlás-légiósaink Svájcban

Kovács Dávid vezeti a kapusok rangsorát, Révész Marcell csapata második legponterősebbje, Falus Ádám visszatért az Elite A-ba, Ortenszky Tamás két gól lőtt a Klotennek.

Továbbra is Kovács Dávid védi a svájci Elite A juniorligában szereplő SCL Young Tigers kapuját. A langnaui klub először a Zug vendége volt, Kovács egy gólt kapott, csapata 5-1-re győzött. Két nappal később a Genéve látogatott hozzájuk, és nagy csatában, hosszabbítást követően 6-5-tel elvittek két pontot. Bár a két meccs után kapusunk kapottgól-átlaga 2,47-re romlott, így is vezeti a rangsort.

Hasonló hetet zárt a másik magyar érdekeltségű csapat, a GCK Lions is. Révész Marcell és Falus Ádám együttese otthon 7-1-es vereséget szenvedett a Berntől, majd a Klotent gyűrte le 2-1-re. Révész a második összecsapás egyenlítő találatánál volt gólpasszos, 10 pontjával második a házi kanadai tabellán. Falus szeptember 23-a után szerepelt ismét a GCK együttesében, az elmúlt egy hónapot az Elite B ligás ZSC Lionsnál töltötte. A 17 éves hátvéd szerezte a Lions egyetlen találatát a Bern ellen. A Young Tigers második, a GCK Lions hetedik a bajnokságban.

Duplázott Ortenszky Tamás a svájci ifjúsági ligában. A Novizen Elitben szereplő Biel 3-1-re gyűrte le a Klotent, a magyar hátvéd emberhátrányban és egyenlő létszám mellett is betalált az ellenfél kapujába. A Biel később a Davost is megverte 5-3-as arányban. Ortenszky 8 meccsen 4 gólos, a Biel ötödik.

A német DNL-ben vitézkedő Augsburg ismét a Lanshuttal találkozott, ezúttal viszont pontot szerzett. Bár otthon 2-1-re kikaptak, ám idegenben hosszabbítást követően 3-2-re győzni tudtak. Péter Donát mindkét meccsen jégre lépett, a győztes találkozón két gólpasszal segítette csapatát, Szűcs Ádám nem játszott.

Az Eisbären Berlin a Düsseldorfot fogadta, és előbb 4-1-re, majd 2-1-re verte. Kánya Tamás mindkét meccsen játszott, a szorosabbikon emberhátrányban adott gólpasszt. A Berlin a negyedik, az Augsburg a hatodik a tabellán.

Sárdi Máté és a Dukla Trencin U18-as csapata a HKM Zvolent egyszer, a Slovan Bratislavát kétszer látta vendégül. A Zólyom ellen 4-2-re győztek Sárdiék, a 17 éves csatár kétszer volt eredményes. A Slovan elleni első meccset 3-1-re elbukták a trencséni fiatalok, másnap viszont 6-2-re verték a fővárosiakat. Sárdi Máté itt már nem szerzett pontot, a Trencsén 24 mérkőzést követően hatodik a tizennégy csapatos ligában. A sérülés miatt a fordulók közel felét kihagyni kényszerült csatár 13 meccsen 11 pontnál jár.

A svéd U18-as bajnokság déli divíziójában a Boräs hazai pályán 5-2-es vereséget szenvedett a HV 71-től, majd a Växjö Lakers otthonában 6-3-ra maradt alul. Kozma Dávid az első meccsen egyszer, a másodikon kétszer volt eredményes, duplájával már 3-1-re is ment a Boräs, a Vaxjö azonban zsinórban 5 lőtt góljával megfordította a találkozót. Kozma 11 meccsen 9 pontos, a Boräs tizedik a bajnokságban.

A keleti divízióban a Flemingsberg sikertelen hetet zárt, az AIK vendégeként 7-0-ra, a Södertäljétől otthon 5-4-re kapott ki. Fajcsák Tamás a második találkozón gólpasszos volt, a Flemingsberg szintén tizedik.

Vértes Nátán a finn ifjúsági SM-ligában szerepelt. A HPK nem tudta otthon tartani a pontokat, a Jokerit 6-3-ra, a Blues 5-1-re győzött náluk. Vértes nem szerzett pontot.

A 15 éves Varga Balázs ezúttal nem játszott fel a KooKoo ifi csapatához. A HPK nyolcadik, a KooKoo tizenötödik.

A finn B-nuorten Mestis 3-as csoportjában a GrIFK a Koovee vendégeként 8-4-es vereséget szenvedett. Másnap a Kisa-Eaglest fogadták, ekkor hosszabbításban 6-5-re maradtak alul. Ollári Zsombor a második mérkőzésen jutott szóhoz, a GrIFK már 5-0-ra ment a második harmad után, ám a vendégek egyenlíteni tudtak. A GrIFK harmadik a 7 csapatos csoportban.

Az amerikai USPHL Elite-ben szereplő Florida Eels a Tampa Bay Juniorsszal találkozott. A divízióelső Tampa otthon hosszabbításra 5-4-re győzött, két nappal később fordított pályaválasztással is ők jöttek ki győztesen, 6-5-re nyertek az Eels pályáján. A Floridában szereplő Tóth Keve Csongor az első meccsen 1+1-gyet ért el, a második találkozón asszisztos volt, a szezonban 15 meccsen 18 pontja van. A Florida második divíziójában.

Másik USPHL-es légiósunk, Pákozdi Bálint is eredményes volt a múlt héten, a Northern Cyclones ellen talált be. A New Hampshire magabiztosan, 5-1-re győzött, Pákozdi 11 meccs alatt 10+13-nál jár. A New Hampshire második az északi divízióban.

A kanadai WHL-ben a Vancouver Giants a Seattle Thunderbirdöt (1-5) és a Brandon Wheat Kingset (hosszabbításban 3-2) fogadta. Törzsök Hunor játszott, pontot nem szerzett. A Vancouver Giants vezeti a nyugati konferenciát.