Kötelező a győzelem az UTE számára

Papíron egyesélyes mérkőzésre utazik az UTE Bécsbe, de jobb, ha csínján bánunk az ilyen megállapításokkal.

Az elmúlt másfél idényben ugyanis az UTE még nem játszott könnyű meccset az osztrák fővárosban. A Vienna Capitals Erste Liga-bemutatkozásán komoly küzdelem árán sikerült nyerni 3-1-re, ezt tavaly decemberben egy nyögvenyelős 6-4 követte, nem egészen két hete pedig egy újabb kétgólos, 4-2-es újpesti siker született. Az ilyenek tipikusan azok a mérkőzések, amelyekre az esélyeseknél azt mondják, mindegy, hogy hogy, de be kell húzni őket, a kicsik pedig teher nélkül, felszabadultan játszva megpróbálhatják megmutatni, hogy nem szabad őket skatulyába zárni.

A bécsiek ráadásul ebben a szezonban masszívabbak, mint első Erste ligás idényükben. 16 mérkőzésen vannak túl az alapszakaszból, és máris majdnem annyi gólt szereztek, mint tavaly 32 mérkőzés alatt, ráadásul időarányosan a kapott gólok számán is sikerült csökkenteniük. Az igaz persze, hogy míg tavaly egyedül lógtak ki a mezőnyből, addig idén már legalább két társuk is akad, de az is mutatja, hogy erősebbek, hogy az élmezőny csapataival szemben is kevesebb kiütéses vereséget szedtek össze. Szívósan tapadnak az ellenfelekre, és gyakorta okoznak kellemetlen pillanatokat nekik. Az október közepi, HKB elleni vereségüket követően is csupa ilyen meccset játszottak. Az idény meglepetéscsapata, a DEAC ellen háromgólos mínuszból zárkóztak fel, Dunaújvárosban 0-2-ről fordítottak 4-2-re, az UTE ellen megnyerték az első harmadot, és csak a végjátékban lett biztos a lilák győzelme, a Ferencváros ellen 1-4-ről 4-4-re egyenlítettek. Ha ezt ennyiszer egymás után meg tudják csinálni, az nem lehet véletlen. A Gyergyót egyszer már elkapták idegenben, és bár csütörtökön hazai jégen ugyan nem sikerült, de ha nem vigyáznak az ellenfelek, előbb-utóbb egy nagycsapat skalpja is meglesz nekik.

Az újpestieknek természetesen csak a legrosszabb álmaikban fordul elő, hogy esetleg ők lehetnek az a bizonyos nagycsapat. Ezért azonban rengeteget kell dolgozniuk a bécsi pályán péntek este. Azt már tudják, hogy nem becsülhetik le ellenfelüket, de ez önmagában nem elég, meg kell mutatni valamit a játéktudásból is a győzelemhez. Márpedig a lilák egyelőre nincsenek kirobbanó formában. Októberben kilenc meccset játszottak, ebből négyet nyertek meg – kettőt a Vienna, egyet-egyet a HK Budapest és a DEAC ellen –, hazai jégen elhullajtottak egy értékes pontot a Titánokkal szemben, hatból csak egyet szereztek a Brassó ellen, és kikaptak Csíkszeredában, valamint a Tüskecsarnokban a jubileumi hokiderbin. A vesztett pontok számát tekintve az utóbbi időben megtáltosodott Brassóval együtt az ötödik helyen állnak, azaz ha innen nézzük, egyelőre a felsőházi tagság sem biztos. Éppen ezért a Vienna Capitals-farm ellen a győzelem egész egyszerűen kötelező.

VC2-UTE_20170901-TSH_5063-900

fotó: TSH fotó (archív)

Vienna Capitals II–UTE 1-5

Az újpestiek a második harmadban döntötték el a bécsiek elleni mérkőzésüket.

Az UTE a találkozón újoncot avatott: pályafutása első Erste Liga-meccsére készülhetett a 19 éves Gálos Norbert. A bécsiek hiába igazoltak új játékosokat, csak 3 sorral álltak ki a meccsre. Az első harmad közepén Sascha Bauer góljával az osztrákok megszerezték a vezetést, előnyük 6 percig tartott, Csányi egyenlített. A második játékrészre kijött az UTE fölénye: kivédekezett egy több mint másfél perces emberhátrányt, valamint Varga, Stefishen és Benk góljaival meglépett 4-1-re. A 48. percben Csányi meglőtte önmaga 2., csapata 5. gólját. Másfél percre rá Satmark és Hebar összemérte az erejét, mindketten ötperces büntetést kaptak. Az 54. percben elszabadultak az indulatok, a bécsiektől Kittinger és Saari is 2+2+10 perces kiállítást kapott, míg a lila-fehérektől Stefishen gyűjtött be egy 2+10 perces büntetést.

Az UTE 5-1-re nyert, ezzel megerősítette 5. helyét a tabellán.

Erste Liga, Albert Schultz-Eishalle, 147 néző. Játékvezetők: Varjú, Varjú, Kis-király, Berkesi.
Myllykoski: 89,6% (Cseh)
Duschek: 96,4% (Márkus)