A Hokiklub Budapest lerázhatja a Viennát

Orbán Attiláék mostanában ötösével lövik a gólokat, péntek este a feltámadni próbáló Gyergyót fogadják.

Sorra játssza az alsóházi rangadókat a Gyergyói HK. Csütörtökön Bécsben léptek pályára az erdélyiek a Vienna Capitals II ellen, pénteken már Budapesten kell mérkőzniük a Hokiklub Budapesttel, majd vasárnap a Schiller-Vasas HC-hoz látogatnak. Jelenleg a Gyergyó a 8. helyen áll a tabellán, 19 pontja van, míg a HKB 11 pontjával holtversenyben 9–10. a bécsi farmcsapattal. A bécsieket nem volt könnyű legyőznie az erdélyi gárdának, és Budapesten sem lesz egyszerű dolga, hiszen Orbán Attiláék fontos győzelmet arattak legutóbb, amikor Székesfehérváron nyertek 5-2-re a Titánok ellen. Ez volt sorozatban a második összecsapás, amikor 5 gólt lőtt a csapat, egy nappal korábban a DAB dolgát is nehézzé tették, de az Acélbikák az utolsó harmadban dűlőre vitték a dolgot. A góllövéssel tehát mostanában nincs gond a ligaújoncnál, találataik negyedét az utolsó két mérkőzésen szerezték. Ha a védekezésben is fehérvári formában lesznek, bárkire veszélyesek lehetnek. Nem árt ezt észben tartaniuk a gyergyóiaknak sem, akik félúton állnak az Erste Liga középmezőnyének alja és az alsóház három csapata között. A Titánoktól ugyan csak egy pontra vannak, ám a fehérváriak két meccsel kevesebből értek el 20 egységet. A felzárkózáshoz alapfeltétel, hogy a mögöttük lévő csapatokat magabiztosan győzzék le, erre összességében minden esélyük meg is van a válogatott szünetig hátralévő két mérkőzésen.

kmh-12-900

Hokiklub Budapest–Gyergyó 2-3

A fővárosiak hiába lőttek 47-szer kapura, alulmaradtak a gyergyószentmiklósiakkal szemben.

Az első harmadban dominált a hazai együttes, 21:9-re nyerte a kapura lövési mutatót, de mindez nem párosult eredményességgel: a 4. percben Godó Dániel révén megszerezték a vezetést, ám Pavel Vorobjov másfél percen belül egyenlített emberelőnyben. A második harmadban is maradt a HKB fölénye, a 23. percben Petres Magor Tivadar újra előnyhöz juttatta együttesét. A mérkőzés közepén Dmitrij Pesztunov térdhasználatért 5+végleges fegyelmit kapott, a Hokiklub Budapest nem élt az ötperces előnnyel. Ez megbosszulta magát, a harmadik játékrész elején Péter Zsolt egyenlített, aztán az utolsó előtti percben Góga Attila emberelőnyben belőtte a Gyergyói HK győztes gólját.

A gyergyószentmiklósiak 3-2-re nyertek, vasárnap a Vasas otthonában folytatják túrájukat, míg a HKB az FTC-vel találkozik aznap.

Erste Liga, Tüskecsarnok, 304 néző. Játékvezetők: Juhász, Juhász, Árkovics, Kövesi.
Kiss: 91,4% (Hajek)
Gorjacsevszkih: 95,7% (Ruczuj)