Újra megpróbálhatja elkapni a Nyitrát a MAC

Szeptember 28-án nagy meccset játszott a Tüskecsarnokban a két csapat, közel egy hónappal később ugyanott találkoznak.

Első nekifutásra egy egységet sikerült szereznie ebben a párban a MAC Újbudának, a nyitraiak büntetőkkel vitték el a pluszpontot. Azóta sok minden történt az Extraligában, a magyar gárda hosszú nyeretlenségi széria után elkezdett felzárkózni, miközben a szlovák nem bírt csatlakozni az élmezőnyhöz. A MAC jelenleg a 11. helyen áll 17 ponttal, míg a HK Nitra hetedik 26-tal. Majoross Gergely csapata kissé hektikusan teljesít, messzebbre ne menjünk, a kudarcos Kontinentális Kupa-szereplés óta előbb harcosan verte a Trencsént, majd halvány előnyjátékot produkálva kikapott a közvetlen rivális Liptószentmiklóstól.

Utóbbiról a következőket mondta a vezetőedző: “Egy többé-kevésbé kiegyenlített, részünkről dominált mérkőzést játszottunk, ahol a kritikus pillanatokban nem sikerült betalálnunk. Az ellenfél viszont többször meg tudta ezt tenni. Nem hiszem, hogy túl sokat hagytunk volna nekik, pláne nem gondolom, hogy ne dolgoztunk volna eleget, ezek rendben voltak, csak hát minőségi helyzetekből nem tudtunk gólt lőni. Az emberelőnyünk sajnos megint nem adott nekünk lendületet, azután, hogy néhány jobb mérkőzésünk is volt, ahol értékesíteni tudtuk az ilyen fórokat. Ennek az lett a következménye, hogy az első három gól sajnos eldöntötte a mérkőzést.”

Akárhogy is volt, a Nyitra ellen sem lesz könnyű dolguk az újbudaiaknak. Annak ellenére sem, hogy vendégük hárommecsses nyeretlenségi szériából érkezik. Ezek a nulla pontos talákozók azonban szorosak voltak, egy góllal kaptak ki a nyitraiak a Poprádtól, a Besztercebányától és a Trencséntől is, míg előzőleg a dobogós Érsekújvárt felülmúlták. A csapat legjobbjainak továbbra is a Lantosi, Marek Slovák, Blackwater trió tagjai számítanak, előbbiek ketten 15-15 pontnál tartanak, utóbbi 14-nél, érdemes lesz figyelni rájuk.

Az összecsapás 19 órakor kezdődik a Tüskecsarnokban.

macterbocs

MAC Újbuda–HK Nitra 2-8

Első Extraliga-szezonjának legnagyobb vereségét szenvedte el a MAC, a HK Nitra nyolcat lőtt a Tüskecsarnokban.

Viszonylag gyorsan kiderült, hogy melyik csapat acélosabb ezen az estén, a nyitraiak egy pillanatra nem engedték kibontakozni a hazaiakat. Az első gólt a 9. percben szerezte régi ismerősünk, Judd Blackwater, aki egyszerűen lekorcsolyázta a védőjét, majd eltette a pakkot Rajna Miklós mellett. A 17. percben már kettővel, a 21.-ben hárommal mentek a vendégek, ezek beleérős találatok voltak. Nem mondhatni, hogy ne lettek volna hazai helyzetek, Chris Bodo például csilingelő kapuvasat lőtt, a 32. percben mégis megjött a negyedik is. Utána Chris Langkow szépített emberelőnyből, ám Sloboda a második szünet előtt visszaállította a közte négyet, szegény Macaulay arccal adta hozzá a “gólpasszt”. Egy darabig úgy nézett ki, a MAC megnyerheti az utolsó felvonást: bár az adódó kettős fórt nem sikerült kihasználni, öt a négy ellen nagy gólt vágott Tomas Klempa, és azt követően is támadgattak az újbudaiak. Egészen addig, amíg a fiatal Samuel Bucek megrázta magát, és alig több mint egy perc alatt kettőt vágott. A végeredményt egy brutális Rajna-hiba után állította be Bortnák – a kikorcsolyázó kapus kajlán ütött bele a korongba, tiszta helyzetet teremtve a szlovák előtt –, mindez 25 másodperccel az utolsó dudaszó előtt történt. Eddig 7 volt a legtöbb gól, amit a MAC kapott, még az első fordulóban az Érsekújvártól, szintén hazai jégen, most ezt a rekordot sikerült sajnos megdönteni.