Acroni Jesenice?MAC Újbuda 4-3

Majoross Gergely csapata mind a 7 emberelőnyét kihagyta, ez pedig megbosszula magát a szlovén bajnok elleni mérkőzésen.

A MAC kapujában a pénteken bevetett Bálizs Bence pihenőt kapott, váltótársa, Rajna Miklós állt a vasak között. Az első harmadban négyszer is 5 a 4 ellen játszhatott a magyar együttes, mégis a Jesenice szerezte meg a vezetést: Gasper Glavic a 8. percben betalált Rajnának. A második játékrész elején gyorsan egyenlített a MAC Jared Brown révén, aztán kivédekezett egy emberhátrányt. A 27. percben páros büntetést osztottak ki a játékvezetők, a 4 a 4 elleni helyzetből a szlovének jöttek ki jobban, Blaz Tomazevic góljával újra náluk volt az előny. Ezt követően bár két előnyt kihagyott a MAC, a 36. percben Keegan Dansereau egalizált. Két perc sem telt el, amikor Szabad Kevint kiküldték bottal akasztásért, a fórt 20 másodperc alatt gólra váltotta a Jesenice, Urban Sodja volt eredményes. A záró húsz perc első fele egy kivédekezett MAC-hátrányt hozott. Az 54. percben Sodja meglőtte önmaga 2., csapata 4. gólját. A mérkőzés hajrájában megint kimaradt egy magyar előny, de 18 másodperccel a kiegészülés után, 57:57-nél Brance Orban egygólosra csökkentette a különbséget. A végjátékban Majoross nem hozta le Rajnát.

A MAC Újbuda 4-3-as vereséget szenvedett. Ha a Crvena Zveda nem szerez pontot a hátralévő két meccsén, akkor a záró találkozón a MAC-nak legalább 3 góllal kell vernie a Rittent ahhoz, hogy megnyerje a csoportot és továbbjusson.

1. forduló (szeptember 28?30.):

A csoport (Szófia): HC Bat-Yam (Izrael), Irbis-Skate Szófia (Bulgária), Skautafélag Akureyri (Izland), Zeytinburnu Istanbul (Törökország)

2. forduló (október 19?21.)

B csoport (Ritten): Crvena Zvezda (Szerbia), HDD Jesenice (Szlovénia), MAC Budapest, SV Ritten (Olaszország)

C csoport (Riga): Donbassz Donyeck (Ukrajna), Kurbads Riga (Lettország), Txuri Urdin San Sebastian (Spanyolország), Skautafélag Akureyri (Izland)

3. forduló (november 16?18.):

D csoport (Lyon): Arlan Koksetau (Kazahsztán), HK Gomel (Fehéroroszország), Lions de Lyon (Franciaország) és a C csoport győztese

E csoport (Belfast): Belfast Giants (Nagy-Britannia), KH GKS Katowice (Lengyelország), Medvescak Zagreb (Horvátország) és a B csoport győztese

Döntő (2019. január 11?13.): A D és az E csoport első két helyezettje