Matheson 2 meccset kapott Elias Petterssonért

A Florida bekkjének eltiltásában a sportszerűtlen magatartás játszotta a főszerepet.

Mint arról már beszámoltunk, a hét végi Florida Panthers?Vancouver Canucks mérkőzés harmadik harmadában Mike Matheson rövid vadászat végén kivette a játékból Elias Petterssont, az ellenfél 19 éves gólvágóját. A Florida védője előbb felkente a palánkra a támadót, majd a jéghez csapta magatehetetlen ellenfelét. A fiatal svéd az eset után nehezen szedte össze magát, alig tudott lemenni, később kiderült, hogy agyrázkódása van, minimálisan 7-10 napot kell kihagynia. Matheson megmozdulását nem szankcionálták a játékvezetők a mérkőzésen, ám az ügy a fegyelmi bizottság elé került. A testület telefonon hallgatta meg a bekket, tettét szándékosnak ítélte, és végül 2 meccses eltiltást szabott ki rá, akadályozás és sportszerűtlen magatartás címén. A játékos első alkalommal kapott ilyen büntetést az NHL-ben. Matheson szombaton térhet vissza a jégre, csapata Detroit Red Wings elleni összecsapásán. Az újonc Pettersson, a tavalyi SHL-szezon pontkirálya eddigi 5 mérkőzésén 5 gólt és 3 asszisztott jegyzett a Vancouverben.