A Los Angeles sem tudta megállítani a Torontót

A montreali Tomas Plekanec góllal és kiütéses győzelemmel ünnepelte 1000. meccsét, Pekka Rinne vezetésével nyert megint a Nashville.

Újabb súlyos vereséget szenvedett egy Original Six-rangadón a Red Wings. Két napja a Boston nyolcat ütött a Detroitnak, most a Montreal hetet. A Canadiensben Plekanec mellett a három pontot szerző Tomas Tatar és a duplázó Jonathan Drouin emelkedett ki.

A Los Angeles sem tudta megállítani a Toronto úthengerét. Kasperi Kapanen kétszer köszönt be, Auston Matthews a szezon hetedik meccsén is szerzett legalább két pontot, ezúttal két előkészítés formájában. Garret Sparks 34 lövést fogott.

Az Ottawa az utolsó 21 percben ütött négyet a Dallasnak. Maxime Lajoie ismét feliratkozott a táblára, Craig Anderson 37 lövést hatástalanított. A Starsban John Klingberg ütötte az egyetlen gólt, aki ezzel a szezon első öt mérkőzésén pontot szerzett, és beállította Darryl Sydor 1998-as franchise-rekordját.

A Nashville a 29 lövést hárító Pekka Rinne vezetésével legyőzte a Minnesotát, és egymás után a harmadik győzelmét szerezte. A Wild az utolsó két percben emberelőnyben volt, lehozta a kapusát, de hiába játszhatott 6 a 4 ellen, a finn hálóőr elképesztően védett, mindent megfogott, Ninio Niederreiter szólóját is.

NHL: Phoenix Coyotes at Nashville Predators