Megerősítheti dobogós pozícióját a DEAC

A debrecenieknek Bécsben kell legyőzniük a Vienna-farmot ahhoz, hogy tartani tudják a távolságot üldözőikkel szemben.

A vasárnapi forduló legkönnyebben megtippelhető eredményű meccsének a debreceniek bécsi szereplése ígérkezik. A DEAC harmadik a tabellán, a Vienna Capitals II kilencedik. A Debrecen meccsenként több mint két pontot szerez, a farm tíz meccsen gyűjtött nyolcat. Előbbinek +13-as a gólkülönbsége, utóbbinak –23. Nincs olyan mutató tehát, amiben ne a vendégek lennének sokkal jobbak. A bécsiek 8 pontja ugyan máris több, mint amennyit tavaly összesen szereztek, szeptember utolsó napján a Gyergyót is legyőzték idegenben, ám azóta hárommeccses nyeretlenségi szériában vannak, és pénteken a HK Budapest ellenük szerezte meg első és egyetlen győzelmét, 6-3 arányban. Nincs tehát könnyű helyzetben Santeri Heiskanen vezetőedző, különösen mivel jövő pénteken Dunaújvárosba látogatnak, majd az UTE-t fogadják. Az egyetlen reményük az lehet, hogy a DEAC leginkább otthon erős, ott továbbra is veretlen. Ezenközben idegenben sokkal aktívabban hullajtja a pontokat, hét meccsből hármat nyert, kétszer rendes játékidőben, kétszer büntetőkkel kapott ki. Igaz, ezek topcsapatok ellen történtek, mint a Csíkszereda, a Fradi vagy az UTE. A papírforma tehát egyértelműen a vendégek mellett szól, ráadásul a győzelem megszerzése már csak azért is fontos az egyetemi csapatnak, mivel ezzel tudná tartani a tisztes távolságot a 4–6. helyen tömörülő DAB, Brassó, UTE alkotta hármassal szemben.

Vienna Capitals II–DEAC 5-8

A bécsi farmcsapat hiába lőtt többet kapura, kikapott a dobogón álló debreceniektől.

A találkozón mindkét vezetőedző a fiatalabb kapusának szavazott bizalmat: a hazaiaknál a pénteken a HKB ellen debütált, 19 éves Paul Mocher, míg a vendégeknél a szezonban másodszor Nagy Péter állt a vasak között. Az első harmad sokáig a kapusokról szólt, aztán alig több mint másfél perc alatt három gól is esett. Előbb a DEAC-tól Silló Arnold, aztán Hugo Turcotte talált be, míg a hazaiaktól Fabio Artner volt eredményes. A következő két játékrészt egyaránt 3-2-re nyerték a debreceniek. Dominik Novotny mesterhármasig jutott, de Turcotte 2+1 pontja is említést érdemlő. A bécsiek bátran próbálkoztak a kapura lövésekkel, 43:41-re nyerték a mutatót.

A DEAC 8-5-re nyert, ezzel megerősítette 3. helyét, előnye 7 pontra nőtt a Brassóval szemben.

Erste Liga, Albert Schultz-Eishalle, 2018. okt. 14., vasárnap.
Mocher: 80,5% (Wraneschitz)
Nagy: 88,4% (Hetényi Z.)