A támadóink tudják, hogyan kell gólokat lőni

Egy hónap után is jónak mutatja magát a Fehérvár AV19 szezonja, péntek este Villachban lehet tartani a tempót.

Két vereség után a Znojmo ellen visszatért a győzelmek útjára a magyar EBEL-csapat, “különleges” gól ide vagy oda, az 5-2 önmagáért beszél. Ami kifejezetten jó hír, ha a Volán idei szereplésére tekintünk, az az, hogy rendkívül nagy számban termelik a gólokat Sofronék. A csapat a lövéshatékonysági rangsorban, miként arra a hivatalos klubhonlap is felhívja a figyelmet, konkrétan az első helyen áll, 13,46%-os teljesítménnyel, és összességében is szépen mutat a 28 találat, ami a negyedik legtöbb a mezőnyben. Külön érdekesség: ez alig eggyel kevesebb, mint a veretlenül éllovas Vienna Capitals hasonló adata. A másik oldalon, igaz, ott van a 31 kapott gól, ami nyilván nem élmezőnyt érő mennyiség ebben a szegmensben.

A lényeg ugyanakkor az, hogy az öt győzelemmel álló Fehérvár jelenleg ötödik a tabellán, és mára sem kapott verhetetlen ellenfelet. A tizedik Villach hasonló szériából érkezik, két vereséget követően a Klagenfurtot győzte le. Ez utóbbi tény persze jó ajánlóvelél, nem kérdés, hogy komoly képességű gárdáról van szó, amelynek legjobbjaira – mint Sharp MacGregor vagy Brandon Alderson – külön is figyelni kell, noha ők egyelőre tízzel kevesebb gólnál tartanak.

vsvavs

Érdekessége az összecsapásnak, hogy az előző szezonban három Volán-játékos is villachi színekben EBEL-ezett – Sofron István, Andrew Sarauer és Ryan Glenn –, és hogy Hannu Järvenpää vezetőedző korábban három szezonon át irányította a VSV-t. Ez utóbbi körülménynek túl nagy jelentősége nincs, hiszen mint a szakember elmondta, az akkori keretből talán hárman maradtak a csapatban.

A vezetőedző és Sarauer az alábbi videóban beszéltek várakozásaikról:

A mérkőzés 19:15-kor kezdődik Villachban.

Villach–Fehérvár 4-2

A Fehérvár 0-2-ről még visszajött, egyenlített, az utolsó harmadot azonban hozták a hazaiak, így nyerték a meccset.

A Villach már a második percben megszerezte a vezetést, majd a 11.-ben megduplázta előnyét. A második felvonás a Voláné volt – Timotej Sille passzából szépített Reisz –, sőt a harmadik elején az egyenlítés is összejött Koskiranta jóvoltából, nyolc gólpassz után először volt saját kezűleg eredményes a finn. Azután ellenben Alderson és Pollastrone jóvoltából ismét meglépett a VSV, és erre már nem volt válasza a vendégcsapatnak.

EBEL, 2321 néző. Játékvezetők: Nikolic, Virta, Kontschieder, Tschrepitsch.
Bakala: 91,3% (Schluderbacher)
Carruth: 88,6% (Kornakker)