Topon lévő Fradi várja a botladozó Brassót

A zöld-fehérek lendületben vannak, nagy kérdés, hogy a Corona képes lehet-e megállítani őket.

Nagyon beindult a Ferencváros az Erste Ligában. A legutolsó nyolc mérkőzésüket megnyerték, közben csak három ponttal szereztek kevesebbet a lehetséges maximumnál, és szinte az összes közvetlen vetélytársukkal találkoztak ebben a szériában. Így legyőzték a Gyergyót, a Dunaújvárost, a DEAC-ot, az Újpestet és a Csíkszeredát is, utóbbiakat megfosztva veretlenségüktől is. A stabil jó forma nemcsak ebben mutatkozik meg. Abban is, hogy egyetlen kivétellel minden mérkőzésen legalább három gólig tudott jutni a csapat, miközben 8-szor két gólon vagy az alatt tartotta ellenfelét. A legutóbbi két meccset a Csíkszereda és a Vienna Capitals ellen összesítésben 15-4-re nyerték. A gyengébbnek számító ellenfeleket is komolyan veszik, nem látszik, hogy lazítanának ellenük. A Vasas, a HK Budapest és a Vienna is csak egy gólt tudott ütni nekik. Csak két csapat ellen nem játszottak eddig a szezonban, az egyik Titánok, a másik a Brassó. Hétfő este csökken a lista, Mihály Árpádék ellen gyűjtheti be az újabb három pontot Fodor Szabolcs csapata.

Hiába volt a Brassó jelenlegi edzője, Greg Lindqvist évekig a Ferencvárosiak szakmai vezetője, nem sok támponthoz juthat a készüléshez. Mindössze hatan maradtak a zöldeknél az ő keretéből, miközben a Brassó a már jól ismert hazai törzsgárdát tudja felvonultatni, egyedül a légiósoknál történt teljes vérfrissítés. A játék egyelőre akadozó, a Farkasok hadilábon állnak a helyzetek kihasználásával is. Ezt vasárnap is bebizonyították, úgy győzték le kínkeservesen és óriási mázlival a Vasast, hogy a rendes játékidőben egy pillanatig sem vezettek, mi több, a második harmad elejétől a végjátékig hátrányban voltak. 53-szor lőttek kapura, ebből jött össze a négy gól, a Vasas 18 lövéséből volt háromszor eredményes. Nem ez az egyetlen mérkőzésük, amelyen nehezen tudtak a kapuba találni, Greg Lindqvist vezetőedző folyamatosan a helyzetkihasználásra panaszkodik. Egyelőre tehát döcög a szekér, ez pedig nem sok jót jelent a Fradi-meccs előtt.

fradika

fotó: Fradihoki-facebook

FTC-Telekom–Brassó 8-0

A ferencvárosiak alig több mint 10 perc alatt eldöntötték a brassóiak elleni meccsüket.

Az FTC-Telekom erősen indította a mérkőzést: a 74. másodpercben Myles Fitzgerald, a 3. perc végén Roczanov Dezső talált be Tőke Zoltán kapujába. Néhány perccel később újabb 2 gól esett, kettős emberelőnybe kerültek a zöld-fehérek, a dupla fórt Braden Walls, a szimplát Dósa Krisztián használta ki. A 4. bekapott találat után Tőke helyét Patrik Polc vette át. A csereként beállt brassói kapus 17 másodpercig maradt hibátlan, Pavuk Attila gyorsan felavatta. Egy perc sem telt el, amikor az FTC újra 5 a 3 ellen játszott, ezt megint Walls váltotta gólra. Ezt követően sokáig nem született gól, ellenben az első harmad vége előtt 7 másodperccel Nagy István begyűjtött egy 2+10+végleges fegyelmi büntetést, míg a második játékrész végén Garrett Clarke szerzett egy Naggyal megegyező mértékű kiállítást. A harmadik húsz perc elején Nagy Gergő volt eredményes 5 a 3 ellen, a 8-0-s végeredményt Walls állította be a 46. percben.

Az FTC-Telekom 8-0-ra diadalmaskodott, Walls mesterhármasig jutott, Anssi Rantanen 3 gólpasszt osztott ki. Arany Gergely 29 védéssel ért el shutoutot.

fradi

Ilyen jól tán még egy mérkőzésünket sem kezdtük

A szomorú Greg Lindqvist és az elégedettebb Fodor Szabolcs–Rafaj Attila duó az FTC-Telekom–Corona Brassó mérkőzésről.

Erste Liga, Pesterzsébet Jégcsarnok , 315 néző. Játékvezetők: Kincses, Kincses, Muzsik, Soltész.
Arany: 100% (Pleszkán)
Tőke: 63,6% (Polc: 87,5%)
Rantanen, Boros, Fitzgerald M., Nagy G., Tóth A.