Duplával indított Torontóban Tavares

A Leafs simán verte az Ottawát. Szvecsnyikov góllal és gólpasszal, Kovalcsuk előkészítéssel mutatkozott be.

Az Arizona oda-vissza verte a Los Angelest, 4-2-re és 4-3-ra. Az első találkozót a Coyotes Alex Galchenyuk két góljával és Oliver Ekman-Larsson három asszisztjával abszolválta. A második mérkőzésen a Kings hiába egyenlített háromszor, Lawson Crouse egy perccel a befejezés előtt szerzett találatára már nem tudott válaszolni. Ezen az összecsapáson lépett először jégre a Kingsben Ilja Kovalcsuk, aki assziszttal tért vissza öt év kihagyás után az NHL körforgásába.

Még Erik Karlsson nélkül fogadta a San Jose az Anaheimet. A Sharks ennek ellenére gond nélkül nyert 4-1-re, köszönhetően Ivan Csehovics duplájának. Az Edmonton a Calgary után a Vancouver otthonában is nyerni tudott. Az Oilers győzelmét két dolog garantálta: Ty Rattie két gólja, illetve az, hogy hét előnyből hatot kivédekeztek.

A Carolina az idei draft második választottja, Andrej Szvecsnyikov remek játékának köszönhetően nyert a Tampa ellen 4-1-re. Az orosz szélső a győztes gólt előkészítette, majd a harmadik harmad közepén emberelőnyben beállította a végeredményt. Az Ottawa már a 21. másodpercben vezetett a Toronto ellen, de ez is kevés volt a sikerhez, végül 4-1-es vereséget szenvedett. A Leafs négy góllal felelt a korai találatra, amiből John Tavares kettőt szerzett, Mitch Marner egyet lőtt, kettőt előkészített.

Az idei draft legelső választottja, Rasmus Dahlin pont nélkül, de győzelemmel mutatkozott be a Pittsburgh elleni 3-2-es találkozón. A Sabres legjobbja az egy gólt szerző és egy gólpasszt kiosztó Vladimir Sobotka volt. Harmadik mérkőzését játszotta egymással a Flyers és az Islanders. Az elsőt az Isles, a másodikat és a harmadikat a Philly nyerte, utóbbit 5-1-re. A Flyers a második harmad derekán döntött, amikor bő három perc alatt háromszor mattolta Robin Lehnert.

A Columbus sima 4-1-gyel lépett át a Chicagón. A Blue Jacketsben Cam Atkinson és Alexander Wennberg góllal és gólpasszal zárt. Az előszezonban a harmadik mérkőzését, ebből a másodikat nyerte a Boston a Washington ellen. A Bruins 5-2-es sikerének nyerő embere ezúttal Zach Senyshyn volt, aki 2-1 után duplázott.

A Dallas a St. Louis ellen az utolsó harmadot 4-1-re, a találkozót összességében 5-3-ra nyerte. Alekszandr Radulov két gólt lőtt, Jamie Benn két gólpasszt adott, Jason Spezza győztes találatot szerzett. A Vegas simán nyert 5-1-re a Colorado otthonában, a Pepsi Centerben Erik Brannstrom és Alex Tuch volt a meccs legjobbja 1+1-es teljesítménnyel.

VB18 13:00 AUTHUN
VB18 13:00 HUNUKR