Az Olimpijával döntőzik a Gösser Kupáért a Brassó

A Titánok a Klagenfurt második csapatával játszanak, a Debrecen a Tipsport Extraligában is érdekelt szlovák juniorválogatottal küzd.

11:00 DEAC?Szlovákia U20 (Torax Kupa, Ostrava/Poruba, helyosztó)

A Jastrzebie elleni vereséggel eldőlt, hogy korán kezdi a szombati napot a DEAC, hiszen délelőtt 11 órától a szlovák U20-as válogatott várja a porubai torna 5. helyéért vívandó mérkőzésen. A lengyelek ezen a tornán jól mennek, hiszen a másik ágról a lengyel élvonal újonca, a Nesta Torun döntőzik. A két cseh csapat, a Poruba és a Frýdek-Místek a bronzért játszik. Az Ernest Bokros vezette szlovák U20-as csapat, amely a Tipsport Extraligának is résztvevője, nagyon rosszul kezdte a tornát, Kostelecký (Pavličko) ? Štefanka, Nahalka, Brincko, Maňák, Švec, Romaňák, Boldižár, Kupec ? Záhradník, Svitana, Džugan, Fafrák, Juščák, Havrla, Kollár, Giertl, Matoušek, Lunter, Köver, Urbánek, Mriglot összeállításban játszva 8-1-re kapott ki a Frýdek-Místektől. “Néhány játékosnak ez volt az első felnőttmeccse életében ? értékelt Bokros a vereség után. ? Nagyon rosszul játszottunk, rengeteget hibáztunk, sok korongot veszítettünk, és ebből az ellenfelünk gólokat ért el. Néhány srác még magával hozta a junior megszokásokat, és adaptálódnia kell a felnőtt játékstílushoz. Ami a juniorban van, az itt olykor már nem megfelelő. Ezen a mérkőzésen semmi sem működött jól, így egyáltalán nem lehettünk boldogok, nemcsak az eredménnyel, a meccs képével sem, de remélem, egyre jobban játszunk majd.”

A második meccsre össze is szedték magukat, a Torun csak 4-2-re nyert, úgy, hogy a második és a harmadik harmadot 1-1-re hozták a fiatalok, de Bokros ezúttal sem volt elégedett. “Ez is olyan meccs volt, mint az előző ? nyilatkozta a lefújás után. ? Most is nagyon rosszul kezdtünk, és ez meg is látszott az első harmad eredményén. Ugyanazokat a hibákat ismételjük meg folyamatosan, már látszik, hogy sokat kell dolgoznunk a fiúkkal, hogy a megfelelő szintet elérjük velük. Rengeteg dolog van a játékban, amelyben le vagyunk maradva. Van még egy meccsünk, a helyosztó, és a komoly munka. Tudom, hogy a fiúk fejlődni fognak.”

Ami a debreceniek számára nem teszi kellemessé a helyzetet, az az, hogy miközben kevesebb, mint 14 óra áll rendelkezésükre a Jastrzebie elleni meccs vége és a helyosztó kezdete között, addig a szlovák fiatalok pénteken szabadnaposak voltak. De nemcsak Ernest Bokros tanítványainak van szükségük kihívásokra, így vannak ezzel a debreceni fiatalok is, és ez a mérkőzés is az lesz.

15:00 EC KAC II (Alpesi Liga)?Fehérvári Titánok (Klagenfurt)

Jól megy idén az előszezonban a KAC-farmnak, második meccsén a második győzelmét zsebelte be Kirk Furey alakulata. A pénteki áldozat a Vienna Capitals farm volt, a meccs voltaképp az első 6 percben eldőlt, egyetlen pillanatig nem forgott veszélyben a pirosmezesek győzelme, akik a Holzer (Vorauer) ? T. Patterer, Würschl ? Moser, Petrovitz ? Bergmann, J. Patterer ? Richter, Sticha, Kreuzer ? Topatigh, Ploner, Hochegger ? V. Hammerle, S. Hammerle, Rodiga ? David, Kompain, Greier összeállításban játszottak. Richter és Kompain 2-2, Petrovitz és S. Hammerle 1-1 góllal vette ki a részét a 6-1-es sikerbe torkolló termelésből. Furey érthetően elégedetten nyilatkozott a lefújást követően. “Ez egy olyan este volt, amelyen sok minden úgy működött, ahogy azt szerettük volna ? mondta. ? A sok hiányzó nem hátráltatott bennünket abban, hogy a pályán megvalósítsuk mindazt, amin az edzéseken dolgoztunk. Az első harmad nagyon erős kezdése, a második harmad remek kapusteljesítménye Jakob Holzertől, a harmadik harmadban az, hogy újra átvettük az irányítást, tetszett a legjobban. Összességében jó meccs volt, amely remélhetőleg megadja a szükséges lendületet a Fehérvár elleni nagyon nehéz csatához.”

A Titánok sem tétlenkedtek pénteken, az ugyancsak alpesi ligás Jesenice otthonában játszottak. A Szeles (Gyenes) ? Gogol, Imre, Mazzag, Lewis, Mihály ? Reiter, McGurty, Madácsi, Péter, Hamvai ? Kiss R., Sándor, Kiss P., Bennett, Vizi ? Vas, Erdély, Balogh, Császár, Vincze összeállítású csapat 6-4 arányban alulmaradt a számos rutinos játékost a soraiban tudó szlovénekkel szemben, de Kiss Dávid vezetőedző sok pozitívumot látott. “Úgy gondolom, nagyon hasznos volt számunkra ez a mérkőzés ? értékelt a csapathonlapnak. ? Nagyon sok pozitívumot láttam, arra pedig mindenképp fel tudjuk használni a most tanultakat, hogy elhiggyük, tudunk rutinos játékosok ellen ilyen szinten játszani, és ha bízunk magunkban, akkor az eredményességgel párosul. Lehet vereséget szenvedni úgy, hogy jól játszunk, és úgy is, hogy rosszul, velünk ezúttal az előbbi történt. Az első harmadban jó dolgokat csináltunk, láttam, hogy kijavítottuk azokat a hibákat, amiket a Dunaújváros ellen vétettünk. Aztán elkezdtük mi irányítani a mérkőzést, de ekkor jöttek olyan eladott korongok, amiből az ellenfelünk visszajött. A záró játékrészben újra visszatértünk az első harmadban látott játékhoz, az utolsó percekben akár meg is fordíthattuk volt a mérkőzést. Ki kell emelnem Szeles Martint, aki végig kiváló formában védett.”

16:00 HK Olimpija Lubljana (AHL)?Corona Brassó (Gösser Kupa, Kapfenberg)

Ugyancsak alpesi ligás ellenfél jutott a Brassónak a kapfenbergi torna döntőjében. A HK Olimpija Ljubljana a magyar szurkolók régi ismerőse, számos rutinos szlovén válogatottal, Kranjccal, Musiccsal a soraiban. Ez a két csapat egyértelműen erősebb volt a másik két résztvevőnél a Gösser Kupán. Mindketten hasonló győzelmeket arattak, a Kapfenbergnek 8, a Seewennek 3 gólt hintettek, de a Brassó mindkétszer eggyel kevesebb gólt kapott, mint az Olimpija. Ebből természetesen messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, ugyanakkor kétségtelenül érdekes lesz látni, hogy mire megy egymással az Erste Liga, illetve az Alpesi Liga erősebb csapatai közé számító két gárda.

A magyar és Erste ligás klubok 2018-as felkészülési mérkőzései (a kezdési időpontok helyi idő szerint vannak feltüntetve):

2018. augusztus 7., kedd
18:00 HC Kosice (SVK-1.)?DVTK Jegesmedvék (Kassa, Crow Arena) 7-1 (4-0, 2-0, 1-1)

2018. augusztus 9., csütörtök
18:30 DAB?HC Nové Zámky (Visegrád Kupa, Dunaújváros) 2-3 (1-2, 1-0, 0-1)

2018. augusztus 10., péntek
16:00 HC Bratislava (SVK-2.)?Csíkszereda (felkészülési torna, Gyetva) 3-6 (2-1, 1-1, 0-4)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)?Fehérvár AV19 (Nyitra) 5-1 (1-1, 2-0, 2-0)
19:00 HC 07 Detva (SVK-1.)?Hokiklub Budapest (felkészülési torna, Gyetva) 9-3

2018. augusztus 11., szombat
16:00 HC Bratislava (SVK-2.)?Hokiklub Budapest (felkészülési torna, Gyetva) 4-1 ( 1-1, 0-2, 0-1 )
18:00 Dunaújvárosi Acélbikák?Fehérvári Titánok (Dunaújváros) 6-4 (1-1, 5-0, 0-3)
19:00 HC 07 Detva (SVK-1.)?Csíkszereda (felkészülési torna, Gyetva) 2-3 (1-1,0-1, 1-1)

2018. augusztus 12., vasárnap
14:00 Hokiklub Budapest?Csíkszereda (felkészülési torna, Gyetva) 0-6 (0-2, 0-3, 0-1)

2018. augusztus 14., kedd
17:00 Nowy Targ (POL-1.)?Fehérvár AV19 (Nowy Targ) ? elmaradt
17:30 Dukla Trencín (SVK-1.)? Újpesti TE (Puhó) 6-1 (2-0,2-0, 2-1)

2018. augusztus 15., szerda
17:00 Hokiklub Budapest?HK Levice (SVK-3.) (Tüskecsarnok) 5-3
17:30 HC Dukla Michalovce (SVK-2.)?DVTK Jegesmedvék (Nagymihály) 5-3 (1-1, 1-2, 3-0)

2018. augusztus 16., csütörtök
16:00 EHC Seewen (SUI-3.)?Corona Brassó (Gösser Kupa, Kapfenberg) 1-3 (1-0, 0-1, 0-2)
19:00 MAC Újbuda?Vienna Capitals (EBEL) (Tüskecsarnok) Tv: DIGI SPORT 3 1-3 (1-1, 0-0, 0-2)
19:15 HC Torax Poruba (CZE-2.)?DEAC (Torax Kupa, Ostrava/Poruba) 5-2 (2-0, 3-1, 0-1)

2018. augusztus 17., péntek
17:00 MsHK Zilina (SVK-1.)?Fehérvár AV19 (Zsolna) 3-5 (1-1, 1-2, 1-2)
17:30 HK Spisská Nová Ves (SVK-2.)?Hokiklub Budapest (Igló) 3-4 bü. (1-0, 1-2, 1-1, 0-0, 0-1)
17:30 EC KAC II (Alpesi Liga)?Vienna Capitals II. (Klagenfurt) 6-1 (3-1, 0-0, 3-0)
19:00 KSV Eishockey (AUT-3.)?Corona Brassó (Gösser Kupa, Kapfenberg) 0-8 (0-1, 0-3, 0-4)
19:00 HDD Jesenice (Alpesi Liga)?Fehérvári Titánok (Jesenice) 6-4 (2-2, 3-2, 1-0)
19:15 DEAC?JKH GKS Jastrzębie (POL) (Torax Kupa, Ostrava/Poruba) 1-3

2018. augusztus 18., szombat

2018. augusztus 19., vasárnap
18:30 Dunaújvárosi Acélbikák?HK Nitra (SVK-1.) (Visegrád Kupa, Dunaújváros)

2018. augusztus 21., kedd
18:00 HK Nitra (SVK-1.)?MAC Újbuda (Nyitra)

2018. augusztus 22, szerda
??:?? Vasas?Dunaújvárosi Acélbikák (Káposztásmegyer)

2018. augusztus 23., csütörtök
17:00 HK Skalica (SVK-2.)?Hokiklub Budapest (Szakolca)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)?Újpesti TE (Visegrád Kupa, Nyitra)
18:00 DVTK Jegesmedvék?HC Kosice (SVK-1.) (Miskolc)

2018. augusztus 24., péntek
17:00 Hokiklub Budapest?HC Bratislava (SVK-2.) (Tüskecsarnok)
18:00 HC Topolcany (SVK-2.)?Újpesti TE (Nagytapolcsány)

2018. augusztus 25., szombat
16:00 Krefeld Pinguine (GER-1.)?Fehérvár AV19 (Müller?s Fanshop Cup, Drezda)
17:40 Vasas?DEAC (Káposztásmegyer)
20:00 Glasgow Clan (GBR)?MAC Újbuda (Glasgow)

2018. augusztus 26., vasárnap
14:00/17:30 Dresdner Eislöwen (GER-2.)/Fischtown Pinguins (GER-1.)?Fehérvár AV19 (Müller?s Fanshop Cup, Drezda, helyosztó)
Nottingham Panthers (GBR)?MAC Újbuda (Nottingham)

2018. augusztus 28., kedd
18:00 HC Topolcany (SVK-2.)?Hokiklub Budapest (Nagytapolcsány)
18:00 Ferencváros?HK Poprad (SVK-1.) (Visegrád kupa, Pesterzsébet)

2018. augusztus 29., szerda
18:00 Fehérvári Titánok?Vienna Capitals II. (Székesfehérvár, zárt kapuk mögött)
18:00 DEAC?Vasas (Debrecen)

2018. augusztus 30., csütörtök
16:00 HK Poprad (SVK-1.)?DVTK Jegesmedvék (Tátra Kupa, Poprád)
18:00 HC Topolcany (SVK-2.)?Dunaújvárosi Acélbikák (Nagytapolcsány)
??:?? Vienna Capitals II.?EC KAC II: (Alpesi Liga) (Bécs)

2018. augusztus 31., péntek
16:00 DEAC?Csíkszeredai Sportklub (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós)
17:00 MsHK Zilina (SVK-1.)?Újpesti TE (Zsolna)
17:00 MHK Dubnica nad Váhom (SVK-2.)?Dunaújvárosi Acélbikák (Máriatölgyes)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)?Ferencváros (Visegrád Kupa, Nyitra)
19:00 DVTK Jegesmedvék?HC Vítkovice (CZE-1.) (Tátra Kupa, Poprád)
20:00 Gyergyói HK?Steaua Rangers (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós)

2018. szeptember 1., szombat
16:00 Csíkszeredai Sportklub?Steaua Rangers (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós)
16:00 Grenoble?Medvescak Zagreb (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna, Székesfehérvár)
19:00 MAC Újbuda?Graz 99ers (EBEL) (Maribor)
19:15 Fehérvár AV19?Asiago (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna, Székesfehérvár)
20:00 Gyergyói HK?DEAC (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós)

2018. szeptember 2., vasárnap
15:00 bronzmérkőzés (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna, Székesfehérvár)
15:30 DEAC?Steaua Rangers (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós)
18:15 döntő (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna, Székesfehérvár)
19:30 Gyergyói HK?Csíkszeredai Sportklub (Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós)
??.?? DVTK Jegesmedvék?? (Tátra Kupa, Poprád ? helyosztó)

2018. szeptember 4., kedd
18:00 HC Bratislava (SVK-2.)?Hokiklub Budapest (Pozsony, Vladimir Dzurilla jégcsarnok)
18:30 Érsekújvár (SVK-1.)?Ferencváros (Visegrád Kupa, Érsekújvár)

2018. szeptember 5., szerda
18:00 HK Poprad (SVK-1.)?Dunaújvárosi Acélbikák (Visegrád Kupa, Poprád)
18:00 HC Topolcany (SVK-2.)?Fehérvári Titánok (Nagytapolcsány)

2018. szeptember 6., csütörtök
18:30 Érsekújvár?MAC Újbuda (Érsekújvár)

2018. szeptember 7., péntek
17:30 HK Levice (SVK-3.)?Hokiklub Budapest (Léva)
18:00 HK Poprad (SVK-1.) ? Újpest (Visegrád Kupa, Poprád)
18:00 DVTK Jegesmedvék?Dukla Michalovce (SVK-2.) (Miskolc)
18:00 Fehérvári Titánok?EC KAC II. (Alpesi Liga) (Székesfehérvár)

2018. szeptember 9., vasárnap
20:00 MAC Újbuda (SVK-1.)?Fehérvár AV19 (EBEL) (Roland Divatház Kupa, Tüskecsarnok)