Az 5. helyen végzett Magyarország

Női ifjúsági válogatottunk megnyerte a helyosztót Prágában.

Vasárnap véget ért a 2×20 perces mérkőzésekkel zajló WSI-torna Prágában. Magyarország női U18-as csapata a Pro Hockey Blue-val csapott össze az 5. helyért. Lányaink számára nem volt olyan sima a helyosztó, mint a szombati találkozó, az első félidőben kétgólos hátrányba kerültünk. A második játékrészben megfordítottuk a meccset: Kreisz Emma a 11. másodpercben szépített, Strobl Lara 2 és fél perc után egyenlített, aztán a 31. percben Seregély Mira belőtte a győztes gólunkat. Magyarország 3-2-re nyert, ezzel megszerezte a prágai torna 5. helyét.

“A torna zárásaként a szokásos ellenfelünkkel játszottunk ? értékelt Buzás Norbert, a csapat szövetségi edzője. ? Az előző meccsekhez képest a játék képe nem változott, támadtunk, helyzeteink voltak, de gólt az ellenfelünk szerzett. És sajnos rögtön kettőt is. Szerencsére a szünetben rendeztük a sorokat és 10 másodperc után máris jött a felzárkózás és utána rögtön az egyenlítés. A gólok után ismét uraltuk a játékot és megszereztük a vezetést is, amit már nem engedtünk ki a kezünkből. A torna összességében nagyon hasznosnak bizonyult, láttuk, miben kell előrelépnünk ahhoz, hogy sikeresek lehessünk a továbbiakban.”